Rynek technologii cyfrowych w logistyce będzie rósł o 22% rocznie

Według Markets and Markets rynek technologii cyfrowych w logistyce zwiększy się z 17 mld dolarów w roku 2020 do ponad 46 mld dolarów w 2025, co oznaczać będzie rekordowy wzrost o 22% co roku. Cyfryzacja logistyki będzie się popularyzować, gdyż usprawni obsługę klientów przez automatyzację zadań, dostęp zdalny i uproszczenie transakcji, pozwalając jednocześnie optymalizować zasoby, zwiększać produktywność oraz ograniczać koszty.

Posłuchaj
00:00

Digitalizacja takich operacji, jak monitorowanie floty czy zarządzanie dokumentacją pomaga także firmom logistycznym przetrwać w czasie pandemii. Pod względem aplikacji oczekuje się, że rozwiązania do zarządzania danymi i ich analizowania będą miały w okresie prognozy największy udział. Popularyzować się będzie chmura, która zapewnia elastyczność, możliwość skalowania aplikacji i łatwość zarządzania. Z kolei pod względem zastosowania najszybciej będzie rozwijać się sektor zarządzania magazynami. Głównymi przeszkodami w upowszechnianiu technologii cyfrowych w logistyce będzie brak standaryzacji oraz wysokie koszty wdrożenia.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Amazon zainwestował 100 mln dolarów w infrastrukturę logistyczną
Japonia tworzy ogólnokrajową inteligentną platformę logistyczną
ProCobot: Roboty mobilne zwiększają elastyczność i bezpieczeństwo procesów logistyki
Transformacja cyfrowa w okresie pandemii
Intralogistyka i logistyka zakładowa
W ciągu 5 lat rynek automatyzacji w logistyce ulegnie podwojeniu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów