Amazon otworzy w Polsce największe centrum logistyczne

| Gospodarka Aktualności

W maju tego roku Amazon oficjalnie otworzy w Gliwicach Centrum Logistyki E-Commerce o powierzchni 210 tys. m². Będzie to ósmy taki ośrodek Amazona w Polsce i największy pod względem wielkości i liczby wykorzystywanych robotów. Wykonawcą inwestycji jest firma Panattoni Europe. Amazon rozpoczął już rekrutację i zamierza zatrudnić w ośrodku ponad tysiąc osób. Pracownicy będą odpowiedzialni za realizację zamówień na produkty o małych i średnich gabarytach.

Amazon otworzy w Polsce największe centrum logistyczne

Gliwicki ośrodek logistyczny będzie wykorzystywać technologię Amazon Robotics, która pomoże w składowaniu i kompletowaniu produktów. Zautomatyzowany system logistyczny będzie składał się z ponad 3,9 tys. robotów transportowych.

W Polsce Amazon zainwestował łącznie ponad 14 mld zł, m.in. w centra logistyczne i badawczo-rozwojowe. Firma działa w kraju od 2014 roku i zatrudnia około 16 tys. osób w siedmiu Centrach Logistyki E-Commerce, które zlokalizowane są w Sadach k. Poznania, w Sosnowcu, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach k. Łodzi oraz w Okmianach k. Bolesławca. Ponadto w Gdańsku znajduje się Centrum Rozwoju Technologi Amazon, a w Warszawie - oddział Amazon Web Services. W Europie firma dysponuje ponad czterdziestoma ośrodkami logistycznymi w ośmiu krajach.

źródło: WNP