CEVA Logistics uruchamia działalność w Rosji

| Gospodarka Aktualności

Globalny operator logistyczny, specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz frachcie lotniczym, morskim i drogowym, rozpoczyna działalność w Rosji. CEVA Logistics Russia, z siedzibą w Moskwie, stanowi część klastra CEVA Europa Środkowo-Wschodnia (CEE), który skupia Austrię, Czechy, Łotwę, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Rumunię i Węgry.

CEVA Logistics uruchamia działalność w Rosji

Rosyjski oddział oferować będzie pełen zakres usług, tj. transport lotniczy, kolejowy i morski oraz krajowy i międzynarodowy transport drogowy, a także usługi celne. W 2020 r. CEVA Logistics Russia planuje rozwinąć zakres usług, koncentrując się przede wszystkim na logistyce kontraktowej.

CEVA Logistics to na rynku usług logistycznych jedna z firm najbardziej zaawansowanych technologicznie. Obsługuje wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM - czwartej na świecie grupy żeglugowej. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln m2 w 750 lokalizacjach na świecie, mając ponad 78 tys. pracowników. W Polsce CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając przeszło 2,1 tys. osób.

źródło: CEVA Logistics