Uniwersytet Szczeciński ma nowe laboratorium logistyki

Pod koniec maja w Laboratorium Badań i Analiz Logistycznych LogLab Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się uroczysta inauguracja rozwiązania Bossard Last Mile Management dostarczonego przez firmę Bossard Poland. Przy udziale władz uniwersytetu oraz współpracujących z uczelnią firm i instytucji, oficjalnie oddano do użytku wersję demonstracyjną systemu służącego do zarządzania tzw. "ostatnią milą", czyli przepływem materiałów w hali produkcyjnej.

Posłuchaj
00:00

Dostawca wyposażył pracownię logistyczną w dwa niezależne stanowiska montażowe, regał SmartBin do składowania części C (tzw. supermarket), wózek do realizacji zaopatrzenia oraz system ARIMS do zarządzania i analizy procesu przepływu materiałów. Aplikacje do montażu przekazała uczelni firma Garo Polska.

W ramach ćwiczeń w laboratorium studenci mogą przeprowadzić symulację rzeczywistych procesów zarządzania przepływem materiałów na produkcji w nowoczesny zautomatyzowany sposób. Dzięki łączności bezprzewodowej zapotrzebowanie na elementy złączne jest automatycznie przekazywane ze stanowisk montażowych do systemu ARIMS. Tworzy on zoptymalizowaną listę oraz ścieżkę realizacji zamówień, dostępną w aplikacji mobilnej. Umożliwia także bieżące śledzenie procesów oraz efektywną analizę danych.

Od nowego roku akademickiego zajęcia z Last Mile Management na Uniwersytecie Szczecińskim wejdą w skład regularnego programu nauczania przedmiotów "Logistyka produkcji" oraz "Planowanie i organizacja produkcji". Demo służyć będzie również do realizacji projektów naukowych.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Goodman rozbudowuje centrum logistyczne w Poznaniu
W Krakowie powstanie laboratorium aerodynamiki środowiskowej
Jak w praktyce przebiega robotyzacja intralogistyki?
W Żilinie Volkswagen całkowicie zautomatyzował wewnętrzną logistykę
Pod Szczecinem powstało potężne międzynarodowe centrum logistyczne branży e-commerce
CEVA Logistics uruchamia działalność w Rosji

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów