Jak w praktyce przebiega robotyzacja intralogistyki?

| Gospodarka

Producent autonomicznych robotów mobilnych VersaBox Sp. z o.o. przeprowadził dzisiaj, pierwsze w serii VersaBox Academy, warsztaty "Robotyzacja intralogistyki w praktyce". Podczas zajęć odbyła się demonstracja robotów VersaBot działających w zaaranżowanym środowisku hali produkcyjnej. Dyskutowano o trendach i wyzwaniach w obszarze automatyzacji procesów produkcyjnych, a także przedstawiono doświadczenia firmy VersaBox zdobyte podczas wdrożeń produkcyjnych.

Jak w praktyce przebiega robotyzacja intralogistyki?

Uczestnicy spotkania, zebrani w siedzibie firmy VersaBox w Warszawie, mieli okazję poznać możliwości robotów transportowych - czy są one wystarczająco bezpieczne, precyzyjne i wszechstronne, a także uzyskać informacje o tym, jakie korzyści i przewagi konkurencyjne mogą dać firmom. Jednocześnie możliwe było szersze spojrzenie na pojawiające się pytania czy autonomiczne roboty transportowe sprawią, że pracownicy magazynów i hal produkcyjnych przestaną być potrzebni, i jak ewentualnie ich upowszechnianie zmieni układ sił na rynku pracy w logistyce.

Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z firmy VersaBox i ekspertów zajmujących się cyfrową transformacją, którzy poruszyli zagadnienia, takie jak zależność między robotyzacją procesów intralogistycznych a cyfrową transformacją przemysłu, wyzwania obejmujące bezpieczeństwo, ciągłość działania, wydajność i ryzyko operacyjne, a także sposoby skutecznego wdrażania robotyzacji w intralogistyce.

Prezentowany przykładowy proces intralogistyczny obsługiwany był przez jednostki SGV (Self Guided Vehicles) zarządzane przez platformę Autonomy@Work firmy VersaBox.