InPost otwiera nowy kompleks logistyczny

| Gospodarka Aktualności

Firma InPost, wśród wszystkich działających w Polsce operatorów logistycznych, dysponuje najbardziej rozbudowaną infrastrukturą. Na terenie Panattoni Park Lublin III powstała właśnie nowa sortownia InPostu, mająca powierzchnię 8100 m². Lokalizacja kompleksu w pobliżu międzynarodowego lotniska, terminala kolejowego oraz dość blisko wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki do działań firmy w Polsce i w Europie.

InPost otwiera nowy kompleks logistyczny

Otwierane centrum logistyczne jest 12 takim ośrodkiem InPostu w Polsce. Spółka ma już pięć centrów w obiektach Panattoni, sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków, sortownie w parkach logistycznych 7R Park Sosnowiec i 7R Park Warszawa, a także centra w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Kraków Balice.

Jak podkreślił prezes firmy Rafał Brzoska, operator osiąga coraz wyższe, rekordowe wolumeny obsługiwanych przesyłek, przy czym w ubiegłym roku odnotował wzrost dwucyfrowy. Ponadto od listopada InPost jest strategicznym partnerem AliExpress.

źródło: WNP

Zobacz również