Sektor logistyki w Chinach odzyskuje siły po epidemii

| Gospodarka Aktualności

Według źródeł branżowych wpływ epidemii koronawirusa na chiński system logistyczny zmniejsza się, umożliwiając stabilne przesyłki za pośrednictwem chińskich kanałów internetowych. Obecnie chińskie platformy zakupowe online koncentrują się na dostawach zamówień niezrealizowanych w szczycie epidemii, które mają być w pełni przetworzone na początku kwietnia.

Sektor logistyki w Chinach odzyskuje siły po epidemii

Mimo że sprzedaż w chińskich sklepach fizycznych jest nadal słaba - z około 30-40% spadkiem w porównaniu z rokiem ubiegłym - transakcje i wysyłki za pośrednictwem zakupowych platform internetowych powróciły już do normalnego poziomu. Jedynym wyjątkiem jest prowincja Hubei - epicentrum epidemii koronawirusa w Chinach. Jak podają źródła, system logistyczny w Hubei nie został jeszcze w pełni przywrócony.

Obecne ożywienie sektora logistycznego umożliwia również realizowanie przesyłek od producentów, których działalność jest szybko wznawiana. Większości producentów wykazuje już około 80% wykorzystania, czyli znacznie więcej niż 40-60% w lutym.

źródło: DigiTimes