CEVA Logistics rozwija współpracę z Airbusem

| Gospodarka Aktualności

Globalny operator logistyczny CEVA Logistics rozszerza współpracę z fabryką Airbusa w Niemczech, nawiązaną w roku 2020. Dotychczas operator zarządzał dostawami części zamiennych, a nowy kontrakt poszerza obsługę o komponenty do produkcji w zakładzie montażowym samolotów w Hamburgu.

CEVA Logistics rozwija współpracę z Airbusem

CEVA Logistics będzie teraz w imieniu Airbusa odpowiadać za logistykę zaopatrzenia produkcji w kilku magazynach w Hamburgu, o łącznej powierzchni 58 631 m2. Operator zajmie się dostawami komponentów Airbusa w zakresie montażu strukturalnego maszyn z rodziny A320 oraz wyposażenia sekcji kadłuba, jak również produkcji i wyposażenia samolotów A330 i A350.

CEVA zajmie się wszystkimi procesami związanymi z obsługą magazynową, ich przyjmowaniem, pobieraniem i przygotowywaniem do wprowadzania na rynek, a także ich transportem wewnętrznym i dostawami na produkcję, w tym obsługą zwrotów oraz zarządzaniem pustymi opakowaniami.

W ramach nowej umowy, CEVA zainicjuje i wdroży dodatkowe usprawnienia logistyczne z wykorzystaniem zasad LEAN, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność operacji i obsługi produkcji Airbusa. Operator przejmie też dotychczasowych pracowników w zakładach w Hamburgu, w ramach regulacji Transfer of Undertakings Protection of Employment (TUPE).

źródło: CEVA