Amazon otwiera europejskie centrum R&D

| Gospodarka Roboty

Amazon ogłasza otwarcie europejskiego ośrodka R&D, gdzie będzie rozwijać nowe technologie wspierające pracowników. Po sukcesie jednostki Amazon Robotics w wielu centrach logistycznych firmy nadszedł czas na kolejne nowoczesne technologie mające ułatwić pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków, przy jednoczesnym zapewnieniu większego komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Amazon otwiera europejskie centrum R&D

Nowe technologie, opracowywane i udoskonalane w utworzonym laboratorium, są następstwem pomyślnego wdrożenia ponad 350 tys. robotów transportowych, funkcjonujących w centrach logistyki e-commerce Amazon na całym świecie. Amazon Robotics i czterostronne żółte regały wysokiego składowania produktów - wprowadzone przez Amazon po raz pierwszy w 2012 roku, a w Europie w roku 2014 - są obecnie powszechnie stosowane w ośrodkach firmy. Pomagają one pracownikom w codziennych obowiązkach, przywożąc im ładunki i ograniczając odległości, jakie muszą pokonywać w ciągu dnia. Amazon wprowadził także zautomatyzowane systemy paletyzacji. Pozwoliło to wyeliminować konieczność dźwigania ciężkich przedmiotów oraz ograniczyć wykonywanie przez pracowników powtarzających się czynności. Obecnie firma pracuje nad stworzeniem kolejnych tego typu rozwiązań.

Autonomiczne pojazdy AGV są stosowane we Włoszech i wprowadzane w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Podnośniki pojemników wdrażane są w Polsce i Wielkiej Brytanii. Sortowniki towarów i paletyzatory funkcjonują we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Roboty sortujące wykorzystywane są we Włoszech, Hiszpanii i w Niemczech, a jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone w Polsce, we Francji i w Wielkiej Brytanii. Kolejnym krokiem po wdrożeniu nowych technologii jest nadzorowanie rozwiązań przez zespół inżynierów utrzymania ruchu (RME - Reliability Maintenance Engineering) w celu zapewnienia ciągłego bezpieczeństwa.

Amazon potwierdził również, że jeszcze w tym roku otworzy kolejne centrum logistyki e-commerce oparte na technologii opracowanej przez Amazon Robotics. W centrum w Świebodzinie pracowników wspierać będzie około 3 tys. robotów.

źródło: Amazon

Zobacz również