Roboty ABB produkują kolektory słoneczne dla Absolicon

| Gospodarka Roboty

Roboty firmy ABB, działające na linii produkcyjnej kolektorów słonecznych, zwiększyły wydajność wytwórczą w zakresie paneli do poziomu jednej sztuki co 6 minut. W celu zwiększenia wydajności linii, Absolicon i ABB opracowali jedyne na świecie kompletne rozwiązanie do masowej produkcji skoncentrowanych kolektorów słonecznych w fabryce zlokalizowanej w Härnösand, w Szwecji.

Roboty ABB produkują kolektory słoneczne dla Absolicon

Nowy stopień automatyzacji znacząco zwiększył produkcję. Zrobotyzowana linia Absolicon wykorzystuje teraz dwa roboty ABB do produkcji panelu kolektora słonecznego co sześć minut, w porównaniu z zaledwie trzema jednostkami produkowanymi dziennie przy użyciu dotychczasowych ręcznych metod.

- Wydajność oferowana przez roboty ABB oznacza, że ​​po raz pierwszy możemy sprawić, iż energia słoneczna będzie konkurować cenowo z konwencjonalnym ogrzewaniem przemysłowym - Joakim Byström, CEO Absolicon.

Absolicon rozwija technologię solarną od 20 lat i produkuje dla przedsiębiorstw przemysłowych i sieci ciepłowniczych paraboliczne kolektory słoneczne, które są najbardziej wydajne w swojej klasie, wytwarzając ciepło i parę o temperaturze do 160°C. Kolejna faza projektu obejmuje dostarczanie kompletnych zrobotyzowanych linii produkcyjnych partnerom na świecie., Firmy ABB i Absolicon uzgodniły, że będą również współpracować w zakresie rozwoju, sprzedaży i marketingu.

Pierwsza instalacja została już dostarczona do partnera w Chinach, a umowy ramowe na zakup zrobotyzowanych linii produkcyjnych zostały podpisane z firmami w kilkunastu krajach. ABB dostarczy roboty do wszystkich nowych instalacji.

źródło: Robotics&aAutomation

Zobacz również