ABB w Wielkiej Brytanii buduje sieć szybkich ładowarek dla EV

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

W Wielkiej Brytanii powstaje zaawansowana technologicznie sieć stacji do ładowania pojazdów elektrycznych pod nazwą GRIDSERVE Electric Highway. W Wielkiej Brytanii szybko rośnie liczna pojazdów EV. W latach 2019-2020 odnotowano trzykrotny wzrost rejestracji pojazdów elektrycznych. W związku z tym sieć obejmie swoim zasięgiem 85% brytyjskich autostrad oraz większe i mniejsze miasta w całym kraju.

ABB w Wielkiej Brytanii buduje sieć szybkich ładowarek dla EV

Ta wielomilionowa inwestycja będzie opierać się na ładowarkach Ultrafast DC 350 kW opracowanych przez ABB, które zostaną zainstalowane w 50 nowych punktach ładowania (w każdym z punktów stanie od 6 do 12 takich jednostek). Kolejne 300 ładowarek Fast DC 60 kW umożliwi modernizację 150 istniejących punktów, które firma GRIDSERVE przejęła od Ecotricity.

Firma GRIDSERVE zdecydowała się na rozwiązanie ABB ze względu na elastyczną technologię, która umożliwia obsługę funkcji Autocharge. Umożliwia ona rozpoznawania konkretnego pojazdu oraz inicjuje automatyczne ładowanie i płatności. Do końca tego roku ABB wdroży ponad 10 nowych punktów ładowania.

Od 2010 roku firma ABB sprzedała ponad 400 tys. stacji do ładowania samochodów elektrycznych na ponad 85 rynkach świata, z czego ponad 20 tys. stacji szybkiego ładowania.

źródło: ABB