ABB wspólnie z firmą Covariant wdrożą roboty wykorzystujące AI

ABB nawiązało współpracę z startupem Covariant, w ramach której firmy zajmą się wdrażaniem technologii sztucznej inteligencji (AI) w obszarze dystrybucji i e-commerce. Covariant został wybrany spośród 26 uczestników w organizowanym przez ABB globalnym konkursie na głównego partnera firmy w dziedzinie AI. Obie spółki zamierzają wprowadzić na rynek zrobotyzowane rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję. Ich pierwszym wspólnym projektem będzie w pełni autonomiczna instalacja do obsługi procesu realizacji zamówień.

Posłuchaj
00:00

Założona w 2017 roku spółka Covariant oferuje uniwersalną platformę AI Covariant Brain, która umożliwia robotom obserwację otaczającego je świata, wyciąganie wniosków i podejmowanie odpowiednich działań. Oprogramowanie opracowane przez spółkę pozwala robotom przystosowywać się do nowych zadań metodą prób i błędów. To pozwoli poszerzać zakres rozpoznawanych przedmiotów. Pierwsze tego typu rozwiązanie wspólnie opracowane przez ABB i Covarianta zostało wdrożone w holenderskiej firmie Active Ants, który jest przodującym dostawcą usług e-commerce.

Według ABB coraz szybsze tempo wzrostu światowego sektora handlu elektronicznego stwarza ogromny potencjał dla zrobotyzowanych rozwiązań opartych o AI. Mogłyby one znaleźć szerokie zastosowanie w takich obszarach, jak logistyka, usługi, magazynowanie, a także sortowanie paczek i przesyłek pocztowych. Zgodnie z danymi przygotowanymi przez niemiecką firmę Statista, w ciągu najbliższych pięciu lat globalne przychody sektora e-commerce wzrosną o ponad 50%. W 2019 roku przychody z tego segmentu wyniosły 1,7 bln euro, a do 2024 roku osiągną wartość 2,6 bln euro.

W dalszym ciągu w obszarze e-commerce rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z obsługą klienta i realizacją zamówień. Tempo rozwoju rynku handlu elektronicznego charakteryzuje się wskaźnikiem CAGR utrzymującym się na poziomie 4-5%. Obecnie branża zmaga się z trudnościami w znalezieniu i utrzymaniu pracowników, którzy odpowiadaliby za kompletację i pakowanie zamówień. Roboty doskonale sprawdzają się w powtarzalnych zadaniach, a wdrożenie sztucznej inteligencji umożliwi identyfikowanie i obsługę dziesiątek tysięcy produktów.

Źródło: ABB

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Chiny do walki z epidemią wykorzystywały roboty patrolujące 5G
Duży wzrost na rynku robotów usługowych
Schindler wykorzystuje autonomicznego robota ABB w szybie windy
ABB sfinalizowało sprzedaż biznesu falowników PV
FANUC dostarczy 3500 robotów dla BMW Group
System ABB usprawni produkcję w rafinerii Orlen Południe
ABB udostępnia bezpłatnie wybrane usługi cyfrowe
Elektrobudowa ogłosiła upadłość
W Danii powstanie największy na świecie hub dla robotów współpracujących
Jak w praktyce działa centrum logistyki e-commerce?
Pod Szczecinem powstało potężne międzynarodowe centrum logistyczne branży e-commerce

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów