Jak w praktyce działa centrum logistyki e-commerce?

| Gospodarka Aktualności

Z początkiem lutego firma Amazon rozszerzyła program zwiedzania swoich Centrów Logistyki E-Commerce o nowe lokalizacje. Wykorzystywane w praktyce najnowocześniejsze technologie, roboty, algorytmy i uczenie maszynowe można teraz zobaczyć na własne oczy w centrach Amazona w  Szczecinie, Poznaniu lub we Wrocławiu, i przekonać się, co naprawdę kryje się za kulisami działalności firmy w Polsce.

Jak w praktyce działa centrum logistyki e-commerce?

Osoby zainteresowane odwiedzeniem centrów mogą bezpłatnie zarezerwować termin wizyty na stronie www.zwiedzanieamazon.pl.

- Nasze centra są pełne autorskich, nowoczesnych technologii Amazon. Dzisiaj dajemy zwiedzającym unikatową możliwość przyjścia i zobaczenia na własne oczy naszych robotów, maszyn i niespotykanych nigdzie indziej innowacji w logistyce - mówi Bartłomiej Gierałtowski, manager działu inżynieringu i utrzymania ruchu w Centrum Amazon w Szczecinie.

Podczas trwającej około 60 minut trasy, goście będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują produkty, takie jak książki czy elektronika, oraz jak wspierają ich w tym najnowocześniejsze technologie.

Zwiedzanie budynków Amazona realizowane jest od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie i dostępne jest dla osób w wieku powyżej sześciu lat. Maksymalna liczba uczestników jednej grupy to 30 osób. Amazon zaprosił już setki uczniów do odwiedzenia swoich Centrów Logistyki E-Commerce, którzy dowiedzieli się, co tak naprawdę się dzieje, po kliknięciu przycisku "kup teraz" na stronach firmy.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. W tym czasie firma przeprowadziła w kraju inwestycje za ponad 4 mld zł i stworzyła ponad 14 tys. miejsc pracy, zarówno na stanowiskach poziomu początkowego, jak i na stanowiskach specjalistycznych w obszarze HR, IT, logistyki czy inżynierii.

Amazon ma w Polsce 5 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce (w Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie oraz Wrocławiu, gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

źródło: Amazon