Polskie centra Amazona rozpoczęły rekrutację 10 tysięcy pracowników

| Gospodarka Artykuły

Firma Amazon potrzebuje do polskich centrów dystrybucyjnych ponad 10 tys. sezonowych pracowników. Przed świątecznym szczytem zakupowym amerykański potentat rozpoczął rekrutację do swoich placówek e-commerce pod Wrocławiem i Poznaniem, a także w Sosnowcu i w Kołbaskowie w województwie zachodniopomorskim. Nowe obiekty w Kołbaskowie i Sosnowcu są obecnie w fazie rozruchu i trwa do nich także nabór pracowników etatowych.

Polskie centra Amazona rozpoczęły rekrutację 10 tysięcy pracowników

Pracownicy sezonowi będą wsparciem dla osób zatrudnionych na stałe podczas realizacji świątecznych zamówień klientów. Rekrutowani pracownicy poziomu początkowego, stali i sezonowi, będą odpowiedzialni za kompletowanie, pakowanie i wysyłkę świątecznych zamówień klientów z Polski i całej Europy. Amazon prowadzi również nabór na stanowiska specjalistyczne z obszarów HR, finansów, IT i logistyki. Pracownicy potrzebni są we wszystkich pięciu centrach Amazona w Polsce oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku.

Obecnie w polskich centrach e-commerce koncern zatrudnia na stałe około 9 tys. osób. Spośród pracowników sezonowych zwykle później wiele osób zostaje na stałe. Wiceprezes ds. operacyjnych Amazona w Europie Steven Harman poinformował, że w ubiegłym roku w stałe posady firma przekształciła ponad 3,6 tys. sezonowych miejsc pracy i w roku bieżącym zamierza utrzymać ten trend.

Od 2014 roku Amazon zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł. Ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Poznania, a obecnie uruchamia dwa nowe obiekty - na Śląsku i koło Szczecina.

źródło: MSN, PAP