Chiny do walki z epidemią wykorzystywały roboty patrolujące 5G

| Gospodarka Roboty

W ramach działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, Chiny wykorzystywały roboty patrolowe 5G opracowane przez Guangzhou Gosuncn Robot. W maszynach zastosowano technologię firmy Advantech, która umożliwiała monitorowanie w miejscach publicznych temperatury ciał i kontroli noszenia maseczek.

Chiny do walki z epidemią wykorzystywały roboty patrolujące 5G

Guangzhou Gosuncn to wiodący dostawca urządzeń i usług smart city, który po wybuchu epidemii zmodernizował swoje roboty patrolujące, aby pomóc w przeprowadzaniu kontroli służbom działającym na pierwszej linii. Ręczny pomiar temperatury narażał personel na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Robot ten został wyposażony w 5 kamer o wysokiej rozdzielczości i termometry na podczerwień, które mogą wykonywać pomiary na jednocześnie 10 osobach z odległości 5 metrów. Jednostki zostały wyposażone w komputer Edge Advantech MIC-770 z procesorem Intel Core 8 generacji i moduł GPU MIC-75G20, który przeznaczony jest do aplikacji IoT. W celu zapewnienia możliwości ciągłości pracy robota przez okres 24/7, jego obudowa została wzmocniona, a komputer pokładowy wyposażono w dodatkowy radiator chroniący układy elektroniczne przed przegrzaniem i wibracjami.

Jeśli robot wykrył wysoką temperaturę lub brak maseczki, natychmiast wysyłał ostrzeżenie do odpowiednich organów. Wszystkie dane mogły być przekazywane do centralnego ośrodka kontroli w celu reagowania w czasie rzeczywistym i podejmowania decyzji. Roboty patrolowe 5G pracowały w takich lokalizacjach, jak lotniska i centra handlowe, m.in. w miastach Kanton, Szanghaj, Xi'an i Guiyang.

 

źródło: Robotics&Automation