WEG przejmuje kontrolę nad start-upem z branży AI

| Gospodarka Aktualności

Brazylijski producent silników i układów sterowania WEG nabywa pakiet kontrolny (51%) w firmie Mvisia, brazylijskim start-upie specjalizującym się w stosowaniu sztucznej inteligencji w systemach wizyjnych dla przemysłu. Zgodnie z umową WEG może w przyszłości zwiększyć swój udział w Mvisii.

WEG przejmuje kontrolę nad start-upem z branży AI

Przejęcie jest częścią strategii firmy WEG polegającej na kontynuowaniu ekspansji platform WEG Digital Solutions oraz IoT WEGnology IoT, które uruchomiono niedawno w celu otwarcia możliwości spełniania wymagań idei Przemysłu 4.0. To trzecie przejęcie WEG-a od czasu ogłoszenia w czerwcu 2019 r. nowej struktury biznesowej wykorzystującej cyfryzację, mającej na celu przyspieszenie rozwoju bardziej wydajnych technologii, które służą dalszemu rozwojowi Przemysłu 4.0.

Firma Mvisia powstała w 2012 roku na Uniwersytecie w São Paulo. Zdaniem dyrektora cyfrowej jednostki biznesowej WEG, Carlosa José Bastosa Grillo, Mvisia ma dojrzałe, skalowalne technologie monitorowania, wykrywania i zarządzania procesami przemysłowymi za pomocą widzenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

- Dzięki tej akwizycji wprowadzimy do naszego ekosystemu cyfrowego technologię przechwytywania, filtrowania, przetwarzania i przechowywania danych poprzez obrazy, zdolną do przesyłania do chmury dokładnych informacji w czasie rzeczywistym, co umożliwia kontrolę takich aspektów, jak produktywność, bezpieczeństwo, defekty czy wymiary, generowanie automatycznego wglądu w atrybuty ilościowe i jakościowe produktów, a także szkolenie sieci neuronowych za pomocą obrazów statycznych lub ruchomych - wyjaśniał dyrektor Grillo.

źródło: Drives & Controls