Amazon otworzy drugie centrum dystrybucyjne w Brazylii

| Gospodarka Aktualności

Amazon ogłosił, że otworzy nowe centrum dystrybucyjne w północno-wschodnim stanie Pernambuco, co oznacza że będzie to już drugi obiekt tego typu w Brazylii. Firma zamierza wzmocnić swoją infrastrukturę logistyczną, aby przyspieszyć dostawy i ostatecznie zwiększyć swój zasięg.

Amazon otworzy drugie centrum dystrybucyjne w Brazylii

Amerykański gigant e-commerce podejmuje to działanie prawie rok po tym, jak uruchomił pierwszą wewnętrzną sieć zaopatrzeniową i dostawczą w Brazylii, stanowiąc wyzwanie dla lokalnych przedsiębiorstw specjalizujących się w handlu detalicznym, a także innych międzynarodowych graczy, jak Mercado Libre. To posunięcie jest również kolejnym krokiem we wprowadzaniu usługi Amazon Prime zapewniającej bezpłatną dostawę w całym kraju.

Firma nie ujawniła jaka będzie skala inwestycji w nowy ośrodek dystrybucyjny, który będzie zlokalizowany w Cabo de Santo Agostinho - gminie położonej niedaleko Recife. Amazon spodziewa się rozpoczęcia działalności w pierwszej połowie przyszłego roku. Nowy obiekt ma pozwolić na skrócenie minimalnego czasu dostawy do dwóch dni roboczych.

źródło: Reuters