Wystawa SPS będzie w tym roku wydarzeniem wirtualnym

| Gospodarka Aktualności

Organizatorzy ogromnego niemieckiego show z dziedziny automatyzacji - SPS - ogłosili, że w bieżącym roku - ze względu na trwające ograniczenia w podróżowaniu i inne zmiany spowodowane pandemią koronawirusa - stanie się ono wydarzeniem wirtualnym, dostępnym wyłącznie online. Impreza SPS - Smart Production Solutions miała się odbyć w Norymberdze, w ostatnim tygodniu listopada.

Wystawa SPS będzie w tym roku wydarzeniem wirtualnym

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że musimy odwołać tegoroczną imprezę SPS. Na początku lata wszystkie znaki wskazywały na dobry kierunek i byliśmy prawie pewni, że wystawa odbędzie się w listopadzie. Koncepcja bezpieczeństwa i higieny, którą opracowaliśmy w tamtym czasie, została dobrze przyjęta i była dalej rozwijana przez wiele osób zaangażowanych w SPS. Dla nas był to kolejny przykład tego, jak dobrze społeczność SPS współpracuje, a nasze szczere podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy się do tego włączyli - powiedział Martin Roschkowski, prezes Mesago Messe Frankfurt.

Mesago Messe Frankfurt jest na końcowym etapie wdrażania wirtualnej wersji SPS, która da wystawcom i uczestnikom możliwość porozmawiania w Internecie o najnowszych osiągnięciach i trendach w technologii automatyzacji. Wirtualna platforma SPS Connect zostanie uruchomiona 24 listopada, tego samego dnia, w którym miała się rozpocząć wystawa fizyczna.

źródło: Drives & Controls