Elmark Automatyka współpracuje z warszawskim technikum mechatronicznym

| Gospodarka Aktualności

Elmark Automatyka, dostawca automatyki przemysłowej i firma szkoleniowa, wspiera rozwój szkół kształcących w zawodzie technik mechatronik/automatyk. Obejmuje to m.in. współpracę partnerską z Technikum Mechatronicznym nr 1 w Warszawie, która trwa od połowy 2019 roku. W jej ramach dokonano wszechstronnej analizy potrzeb placówki i wypracowano rozwiązanie bilearningowe, które ma zapewnić przygotowanie uczniów do podjęcia pracy w przemyśle.

Elmark Automatyka współpracuje z warszawskim technikum mechatronicznym

Przygotowano stanowisko edukacyjne spełniające i znacznie wykraczające poza wymagania egzaminacyjne CKE, autorski zbiór zadań oraz specjalnie skonfigurowaną platformę GitHub, a także szkolenie dla nauczycieli. Przy pracach projektowych brali udział absolwenci technikum.

- Swoimi działaniami chcemy wyraźnie pokazać, że edukacja z zakresu automatyki, robotyki i przemysłu 4.0 może być świetną przygodą już na etapie szkół średnich. Wierzymy, że nasze zaangażowanie pozwoli sprawić, że uczniowie Technikum Mechatronicznego, gdy opuszczą mury szkoły, będą świetnie przygotowani do dalszego rozwoju na studiach technicznych lub podjęcia pracy w innowacyjnym przedsiębiorstwie - podsumowują przedstawiciele Elmark Automatyka.

Zobacz również