Elmatic Professional Drives - nowe przemienniki częstotliwości w ofercie Elmark Automatyka

| Technika

Elmark Automatyka wprowadza do swojej oferty przemienniki częstotliwości pod własną marką Elmatic Professional Drives. Jest to propozycja dla wszystkich nowych i obecnych naszych klientów, którzy szukają odpowiedniej jakości za rozsądną cenę.

Elmatic Professional Drives - nowe przemienniki częstotliwości w ofercie Elmark Automatyka

Zastosowanie falowników w aplikacjach napędowych w dzisiejszych czasach jest już standardem. Do głównych zalet rozwiązań opartych na przemiennikach częstotliwości należy wymienić przede wszystkim ich optymalne dopasowanie układu do jego bieżącego zapotrzebowania na energię elektryczną, co powoduje znaczne jej oszczędności. Ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór falownika do danej aplikacji, jego wydajność prądowa w trybie normalnej pracy powinna być nie mniejsza niż zapotrzebowanie znamionowe silnika na prąd. Elmatic Professional Drives proponuje trzy serie falowników dedykowanych do różnych zastosowań.

Seria EL1000 przeznaczona jest do prostych aplikacji przemysłowych, w których sterowanie skalarne będzie wystarczające. EL1000 produkowane są na moce od 0,4 do 11 kW. Mają one 4 wejścia cyfrowe, 1 wyjście przekaźnikowe i 1 wejście analogowe. Port RS-485 umożliwia komunikację po protokole Modbus RTU lub ASCII. Dodatkowo możemy wykorzystać regulator PID, funkcję multispeed (do 16 ustawień) i tryb "energy saving". EL1000 wyróżniają się wysoką wydajnością i jakością przy zachowaniu atrakcyjnego poziomu cenowego.

Modele przemienników częstotliwości z serii ED2000 umożliwiają wykorzystanie sterowania wektorowego bezczujnikowego wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża precyzja w kontrolowaniu prędkości obrotowej silnika. ED2000 ma funkcję prostego PLC, wbudowany RS-485 (Modbus RTU/ASCII) i regulator PID. Przy zasilaniu jednofazowym mamy do dyspozycji modele od 0,4 do 3,7 kW. Trójfazowo zasilimy modele od 0,4 do 90 kW.

Seria EDS to ciekawe rozwiązanie dla aplikacji gdzie możliwy jest montaż przemiennika częstotliwości bezpośrednio na silniku. Modele z serii EDS posiadają wzmocnioną obudowę o podwyższonej odporności (IP65). Do mocy 3,7 kW występują w wykonaniu bezwentylatorowym. Proponujemy dla zasilania jednofazowego modele od 0,75 do 2,2 kW, przy zasilaniu trójfazowym będzie to odpowiednio od 0,4 do 11 kW.

Elmark Automatyka zapewnia wsparcie techniczne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz duże stany magazynowe. Zapraszamy do współpracy.

Elmark Automatyka
www.elmark.com.pl

Zobacz również