Lika przejęła producenta enkoderów - firmę Bogen

| Gospodarka Pomiary

Lika Electronic, włoska firma specjalizująca się w pomiarach optycznych i magnetycznych, nabyła za nieujawnioną kwotę niemieckiego producenta enkoderów, firmę Bogen Electronic. Obie firmy oferują produkty do skomplikowanych pomiarów pozycji, obrotów i prędkości oraz do sterowania automatyzacją. Transakcja ma połączyć mocne strony firm na rynku czujników magnetycznych.

Lika przejęła producenta enkoderów - firmę Bogen

Razem firmy będą zatrudniać około 140 osób, a ich łączny obrót wyniesie około 17 mln euro. Siedziba firmy Bogen w Berlinie będzie działać pod nową nazwą Bogen Magnetics.

Lika, założona w 1982 roku z siedzibą w Carrè we Włoszech, opracowuje i produkuje enkodery przyrostowe i absolutne, optyczne i magnetyczne, enkodery obrotowe i liniowe, czujniki przyrostowe i absolutne, liniowe, obrotowe inkrementalne oraz absolutne magnetyczne systemy pomiarowe, siłowniki obrotowe, wyświetlacze, przetworniki sygnału i interfejsy enkoderów. Około 60% przychodów firmy Lika pochodzi z eksportu.

Firma Bogen rozpoczęła swoją działalność w 1951 roku, produkując głowice magnetyczne do magnetofonów. Obecnie specjalizuje się w głowicach magnetycznych do odczytu i zapisu danych, a także w magnetycznych systemach do pomiaru położenia, obrotu i prędkości.

źródło: Drives & Controls