APA Group uruchomiła Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

| Gospodarka Przemysł 4.0

Podczas obchodów 20-lecia działalności 11 czerwca 2021 r. gliwicka firma APA Group uruchomiła Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Ośrodek ma charakter edukacyjny i jest przeznaczony dla sektora przemysłowego - w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Centrum pokazuje technologie Przemysłu 4.0 w rzeczywistym użyciu i uczy analizy kluczowych danych produkcyjnych.

APA Group uruchomiła Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

Stacja produkcyjna w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 pozwoli gościom - zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i w pełni przez Internet - wybrać przykładowy produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie wytworzyć go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego z zastosowaniem takich elementów, jak IoT, Big Data czy Machine Learning. Po zakończonym cyklu użytkownik (manager, pracownik utrzymania ruchu, planista) otrzyma raport z oznaczeniem wskaźników jakości, wydajności, kosztów, czy zużycia energii i CO2. Pozwala to na precyzyjne oszacowanie, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie jednego komponentu.

- W jednym z raportów Agencji Rozwoju Przemysłu możemy przeczytać, że gęstość robotyzacji w Polsce wynosi 46 robotów na 10 tys. osób. W Korei jest to 531 robotów, a w Niemczech 301. To teraz bije dzwon dla przedsiębiorców. Technologia chociażby za sprawą takich platform jak NAZCA 4.0 jest na wyciągnięcie ręki. Jesteśmy w przededniu ogłoszenia przez państwo polskie ulgi na robotyzację. Już dzisiaj można korzystać z licznych dofinansowań na innowacje. Nie ma na co czekać. Uciekający czas powoduje, ze inni spijają śmietankę. Ci którzy skorzystają z pierwszej fali Przemysłu 4.0 wykroją największy kawałek tortu - wyjaśnia Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.

Przedsiębiorstwom, które dołączą do projektu Nazca 4.0, zostanie nadany status testera. Będą one mogły m.in. testować nowe rozwiązania i narzędzia oraz wyrażać na ich temat swoje opinie, pomagając w ten sposób je udoskonalać. W zamian otrzymają możliwość zmodernizowania swoich zakładów produkcyjnych i nabycia unikatowej wiedzy od specjalistów, którzy na co dzień automatyzują zakłady największych na świecie gigantów, takich jak Volkswagen, Amazon, 3M czy Tesla. Aby dołączyć do Nazca 4.0, należy skontaktować się z APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn - Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja - na poważnie

źródło: APA Group, Newseria