Conrad rozwija ofertę produktów Siemensa dla automatyki

| Gospodarka Aktualności

Niedawno, z pomocą Conrad Sourcing Platform oraz nowych komponentów firmy Siemens, wdrożony został projekt digitalizacji dla Bornemann Gewindetechnik. Ta rodzinna firma, z siedzibą w Delligsen, w Niemczech, produkuje specjalne gwinty dla przemysłu. Wykorzystuje platformę Conrad Connect do precyzyjnego rejestrowania i monitorowania aktualnego stanu produkcji.

Conrad rozwija ofertę produktów Siemensa dla automatyki

Przykładowo, w przypadku przestoju maszyn firma może szybko zareagować i skrócić czas zatrzymania produkcji. Brama SIMATIC IOT2050 działa jak chmura obliczeniowa - urządzenie odbiera dane z różnych czujników, następnie je przetwarza i przekazuje za pośrednictwem nowego interfejsu MQTT z Conrad Connect bezpośrednio do chmury, gdzie dane są dalej przetwarzane.

Oferowane przez Canrada produkty firmy Siemens do automatyzacji

Conrad Sourcing Platform oferuje klientom B2B około 100 tys. artykułów z dziedziny automatyki i pneumatyki, zarówno do zastosowania w przemyśle produkcyjnym, konserwacji przemysłowej, jak i w sektorze inżynierii mechanicznej. W ostatnim czasie do szerokiej oferty produktów dla aplikacji w sektorze automatyki dołączyły również nowe moduły logiczne z serii Logo! oraz bramka SIMATIC IOT2050 IoT firmy Siemens.

- Uniwersalne moduły logiczne nadają się zarówno do mniejszych zadań przełączeniowych i sterujących w sektorze techniki budowlanej, jak i do zastosowań w szafach sterowniczych, budowie maszyn i urządzeń. Dzięki Logo! 8.3 inżynierowie mają teraz jeszcze większe możliwości realizacji swoich projektów - wyjaśnia Manuel Gschwend, Senior Expert Product Management Core w Conrad Electronic.

LOGO Siemensa! 8.3: z rozdzielni do inteligentnego świata, do chmury

Niezależnie od tego czy jest to analiza danych, czy przechowywanie powiadomień lub alarmów, dzięki połączeniu z chmurą, które jest teraz dostępne w LOGO! 8.3, dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane. Ta zmiana paradygmatu umożliwia modułom logicznym dostęp do zebranych danych i obsługę ich na żywo, przy zachowaniu pełnej sprawności maszyn i instalacji.

Przez połączenie z chmurą Logo! 8.3 oferuje teraz użytkownikom jeszcze więcej możliwości zastosowań i obszarów użytkowania. Dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW podłączone obciążenia mogą być monitorowane i kontrolowane przez WLAN lub Internet za pomocą modułu dodatkowego LOGO! CMR. Strony internetowe mogą być zaprojektowane za pomocą edytora LOGO! Web Editor, nawet bez znajomości HTML-a. Dodatkowe moduły umożliwiają również komunikację GSM lub GPS oraz integrację z systemem zarządzania budynkiem KNX.

Moduł podstawowy Logo! 8 wyposażony jest w osiem wejść i cztery wyjścia cyfrowe, cechuje się niewielką szerokością montażową wynoszącą tylko 72 mm. W modułach zintegrowane są liczne funkcje, takie jak przekaźnik impulsowy, stycznik pomocniczy, przekaźnik czasowy i wiele innych, które można łączyć na różne sposoby. Programy przełączające mogą być łatwo tworzone i symulowane na komputerze. Zintegrowany interfejs Ethernet umożliwia połączenie w sieć kilku urządzeń Logo! do maksymalnej rozbudowy 88 DE, 80 DA, 40 AE i 24 AA.

Siemens Simatic IOT2050: innowacyjna bramka IoT

Firma Siemens opracowała SIMATIC IOT2050, aby połączyć nowe i istniejące zakłady z systemami opartymi na chmurze i Przemysłowym Internecie Rzeczy (IoT). Brama IoT zawiera wszystko, co jest potrzebne do połączenia z cyfrowymi obszarami. Dodatkowo SIMATIC IOT2050 skraca czas rozruchu i zwiększa wydajność instalacji poprzez inteligentne przetwarzanie danych.

Typowym scenariuszem zastosowania SIMATIC IOT2050 jest prewencyjna konserwacja maszyn i łączenie produkcji z poziomem ERP (Enterprise Resource Planning). Istotne wskaźniki są oceniane, a zbliżające się oznaki zużycia wykrywane na wczesnym etapie, co jednocześnie minimalizuje kosztowne przestoje systemów produkcyjnych.

SIMATIC IOT2050 oferuje prosty i opłacalny sposób podłączenia każdego zakładu produkcyjnego do świata Internetu Rzeczy. Wraz z planowaną funkcjonalnością Edge, SIMATIC IOT2050 może być łatwo zintegrowany z rozwiązaniami Industial Edge firmy Siemens. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu SIMATIC Industrial OS w wersji Advanced, czas uruchomienia również został skrócony.

SIMATIC IOT2050 rejestruje, przetwarza i zapisuje wszystkie istotne dane. W ten sposób brama IoT pomaga uczynić produkcję bardziej elastyczną, niezawodną i wydajną. Dane są przesyłane do narzędzia analitycznego opartego na chmurze, a następnie ocenione i przesyłane z powrotem z chmury do systemu utrzymania produkcji. Ciągła wymiana danych zamyka cykl sterowania w celu optymalizacji częstotliwości konserwacji w zakładzie produkcyjnym.

Conrad Connect: inteligentna automatyzacja dla firm

Platforma IoT firmy Conrad Electronic obsługuje już integrację nowych bram IoT firmy Siemens. Conrad Connect, jako jedna z wiodących platform IoT w Europie, wspiera szybko rozwijający się ekosystem, skupiony obecnie wokół ponad 130 znanych marek. Firmy korzystają z platformy jako usługi, aby zaoferować swoim klientom proste rozwiązania i opracować nowe cyfrowe modele biznesowe w takich obszarach, jak zarządzanie energią, elektromobilność, produkcja, handel detaliczny i zarządzanie budynkami.

źródło: Conrad