Nowy wymiar identyfikacji ze skanerami przemysłowymi i systemami wizyjnymi

| Gospodarka Pomiary

Firma Koncept-L S.A. zaprezentowała nowe linie kompaktowych skanerów przemysłowych Zebra Technologies - FS10, FS20, FS40 i FS70 oraz systemów wizyjnych - VS20, VS40, VS70. Te stacjonarne czytniki pozwalają na pełną automatykę kontroli produkcji, śledzenie towarów w magazynie czy usprawnienie realizacji w centrum dystrybucyjnym.

Nowy wymiar identyfikacji ze skanerami przemysłowymi i systemami wizyjnymi

Urządzenia są wyposażone w funkcje, które ułatwiają konfigurację i wdrażanie w środowisku przemysłowym. Skanery do automatyzacji mogą odczytywać kody 1D, 2D, DPM, natomiast system Machine Vision potrafi rozpoznać proste oraz zaawansowane wzory i tekst, a także na przykład policzyć liczbę pikseli w wyznaczonym obszarze.

Skanery FS10 i FS20 są łatwe w instalacji - wystarczy podłączyć je do portu USB stacji roboczej, laptopa, tabletu lub innego urządzenia. Dzięki inteligentnemu obrazowaniu PRZM, kody nawet niższej jakości zostaną odczytane bezproblemowo i precyzyjnie.

FS20 posiada porty Ethernet i RS. Skaner FS40 otrzymał większy sensor CMOS 2,3 MP oraz podwójny port Ethernet, PoE, USB-C oraz RS. Do najbardziej wymagających zadań został stworzony FS70 - można wybrać jeden z dostępnych sensorów oraz zamontować jeden z wielu obiektywów z mocowaniem typu C, a także specjalne oświetlenie.

Kamera Machine Vision VS20, która jest niezwykle kompaktowym rozwiązaniem, może zostać umieszczona w niemal każdym miejscu. Idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości towarów na linii produkcyjnej. Została wyposażona w wiele opcji łączności (Ethernet, RS), umożliwia integrację z siecią PLC oraz Host. Posiada matrycę światłoczułą 1,2 MP.

Z kolei VS40 pozwala na zastosowanie dodatkowych soczewek, filtrów, oświetlenia czy modułów łączności (podwójny Ethernet, USB-C) i zasilania (PoE+). Istnieje możliwość wyboru matrycy kolorowej lub monochromatycznej (CMOS 2,4 MP).

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem Machine Vision jest VS70. Można zdecydować się na jeden z czterech dostępnych przetworników obrazu (kolorowy lub monochromatyczny o rozdzielczości 2 lub 5 megapikseli) oraz dowolne obiektywy i oświetlenie z mocowaniem typu C.

W szybkiej i bezproblemowej konfiguracji wszystkich urządzeń pomoże oprogramowanie Zebra Aurora. Dodatkowo istnieje możliwość aktualizacji do bardziej zaawansowanych funkcji po zakupie licencji na oprogramowanie.

Koncept-L S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Zebra Technologies. Szczegóły oferty na www.koncept-L.pl.

źródło: Koncept-L