Kluczowe dla wielu dziedzin rozwiązania mobilne

| Prezentacje firmowe Aktualności

Rozwiązania mobilne odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach gospodarki. Zwłaszcza takie sektory, jak handel, logistyka, magazynowanie czy przemysł, ochoczo korzystają z dobrodziejstw tego typu technologii Auto ID. Tablety, komputery mobilne, skanery bezprzewodowe, przenośne drukarki etykiet znacznie przyczyniają się do wzrostu efektywności, precyzji i optymalizacji procesów.

Kluczowe dla wielu dziedzin rozwiązania mobilne

Marka Zebra Technologies posiada w swoim portfolio wiele innowacyjnych rozwiązań, które wpisują się w nowoczesne standardy i odpowiadają na potrzeby klientów. Znajdziemy w ich ofercie duży wybór urządzeń mobilnych na potrzeby usprawnienia operacji m.in. logistycznych i magazynowych.

Komputery mobilne TC58e, TC53e, TC53e-RFID

Komputery mobilne TC53e, TC58e, TC53e-RFID to nowości w ofercie Zebra Technologies, które uzupełniają bardzo popularną serię urządzeń z rodziny TC5X. Nowe komputery cechują się charakterystyczną dla producenta wytrzymałością oraz wydajnością. Dodatkowo są wzbogacone o ośmiordzeniowe procesory Qualcomm, pozwalając uzyskać dwukrotnie większą prędkość obliczeń w porównaniu do poprzedniej generacji, a także obsługę Wi-Fi 6E i sieci 5G (WWAN tylko w TC58e). Producent, implementując technologię RFID UHF w modelu TC53e-RFID, otwiera przed użytkownikami nowe możliwości - otrzymują oni idealne narzędzie do wielu zastosowań.

Klasa szczelności IP68 daje wystarczającą ochronę przed dostaniem się kurzu oraz wody do wnętrza urządzeń. Komputery Zebra wytrzymają również upadki na posadzkę betonową z wysokości 1,8 metra, spełniając surowe wymogi normy wojskowej MIL-STD-810H. Bateria o pojemności 4680 mAh wystarczy nawet na 12 godzin pracy, gwarantując operatorowi nieprzerwane działanie bez potrzeby ładowania urządzenia w trakcie wykonywania zadań.

Standardowo TC53e, TC58e i TC53r-RFID wyposażono w 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci flash z miejscem na karty microSD do 2 TB, natomiast są również dostępne wersje z rozszerzoną pamięcią. Do wyboru są różne moduły skanujące, które można dobrać zależnie do potrzeb. Technologia IntelliFocus zapewnia odczyt kodów kreskowych na dłuższe dystanse, usprawniając tym samym komfort pracy. Dwa wbudowane aparaty - 16 Mpix z tyłu oraz 8 Mpix z przodu urządzenia - gwarantują wyraźne zdjęcia w każdych warunkach.

Nowe komputery mobilne działają w oparciu o system Android 13 z możliwością aktualizacji do wersji 17. Seria TC5Xe sprawdzi się w wymagających warunkach, jakie panują w logistyce, magazynowaniu i wielu innych obszarach, gdzie jakość wykonania i wydajność mają kluczowe znaczenie.

Komputery mobilne TC22 i TC27

Komputery mobilne Zebra TC22 oraz TC27 stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm, które poszukują efektywnego i elastycznego narzędzia do usprawnienia swoich procesów operacyjnych. Zebra Technologies wprowadza do swojego portfolio nowe urządzenia przenośne, które z pewnością zyskają uznanie wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Główną zaletą komputerów mobilnych marki Zebra jest przystępna cena, jednak niski koszt nie oznacza kompromisów w kwestii jakości i wydajności.

Seria TC2X przyciąga uwagę atrakcyjnym wzornictwem, zwiększoną mocą i szerokim zakresem możliwości. Duży 6-calowy ekran dotykowy FHD+ zapewnia wygodne i precyzyjne nawigowanie, a wbudowany skaner kodów kreskowych umożliwia szybkie i dokładne odczytywanie danych. Producent oferuje standardowy moduł skanujący SE4710 1D/2D lub opcjonalnie moduł skanujący SE55 1D/2D o zwiększonym zasięgu z technologią Intellifocus. Ta zaawansowana funkcjonalność pozwala na odczyt kodów kreskowych zarówno z małej, jak i z większej odległości, co czyni nowe komputery bardziej wszechstronnymi w różnych zastosowaniach.

TC22/TC27 wspierają obsługę płatności zbliżeniowych i innych transakcji bezdotykowych, ale także odczytywanie biletów, kart lojalnościowych i wielu innych, które znajdują się w portfelach Apple lub Google. Szeroki zakres funkcji obejmuje również szybkie połączenia Wi-Fi oraz 5G (w TC27), Bluetooth, NFC.

Urządzenia odznaczają się szczelnością klasy IP65 i IP68, są niezwykle odporne na działanie wody i pyłu, wytrzymają również upadki na beton z wysokości 1,5 metra i wielokrotne wstrząsy. TC22 oraz TC27 zostały wyposażone w dwa wysokiej klasy aparaty, 16 MP z tyłu oraz 5 MP na froncie urządzenia, gwarantując szczegółowość wykonanych zdjęć jak i wideo. Dostępna jest cała gama rozwiązań Mobility DNA, które wzbogacają komputery mobilne o funkcjonalności klasy korporacyjnej i pozwalają w pełni wykorzystać ich potencjał.

Komputer mobilny TC8300

Komputer dotykowy TC8300 to jedno z najbardziej interesujących rozwiązań w branży Auto ID. Innowacyjna konstrukcja od Zebra Technologies świetnie odnajdzie się podczas kompletacji towarów na magazynie, przy identyfikacji wyrobów na taśmie produkcyjnej oraz przy przyjmowaniu dostaw w sklepach czy zarządzaniu zapasami. TC8300 umożliwia pewny chwyt urządzenia i wyklucza konieczność wykonywania niekomfortowych ruchów. Zastosowanie wygodnej rączki wnosi ergonomię obsługi i pozwala uzyskać większą produktywność pracowników.

Komputer dotykowy charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami oraz licznymi opcjami skanera, które umożliwiają rejestrację kodów 1D oraz 2D, odczyt formularzy, a także bezpośrednich oznaczeń części. Ponadto TC8300 można wyposażyć w 13 Mpix kamerę, która potrafi nie tylko wykonywać zdjęcia i wideo, ale również obsługuje rzeczywistość rozszerzoną.

Nowy komputer mobilny Zebry posiada wytrzymałą obudowę, która z łatwością radzi sobie z działaniem wody i kurzu (klasa szczelności IP65) oraz znosi upadki z wysokości 2,4 metra oraz wielokrotne wstrząsy.

Urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm 660 o taktowaniu 2.2 GHz oraz nawet 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci Flash (zależnie od wybranej wersji) i działa w oparciu o intuicyjny system Android. Szybką i niezawodną łączność bezprzewodową zapewniają moduły Wi-Fi (MU-MIMO), Bluetooth 5.0 i opcjonalnie NFC. Wydajna bateria PowerPrecission+ 7000 mAh gwarantuje długotrwałą pracę bez ładowania.

TC8300 to zaawansowana platforma przeznaczona do pracy w magazynie, na hali produkcyjnej czy też w przestrzeni sklepowej. Wynosi komfort oraz prostotę użytkowania na wyższy poziom.

Komputer naramienny WT6400

Komputer mobilny WT6400 to najnowsza generacja urządzeń z segmentu rozwiązań ubieralnych. Sprzęt od Zebra Technologies zapewnia wyjątkową swobodę rąk i możliwość noszenia na ramieniu. Komputer przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach, dzięki solidnej obudowie i niezawodności. Dzięki specjalnemu systemowi mocowania na ramieniu, WT6400 daje możliwość łatwej regulacji i - co najważniejsze - zmniejsza nacisk oraz obciążenie mięśni, co podczas wielogodzinnej pracy jest niezwykle istotne. Takie zadania jak kompletacja oraz sortowanie zamówień czy zarządzanie zapasami stają się prostsze do wykonania, ponieważ pracownik może użyć obu rąk, a komputer wraz ze skanerem ma cały czas przypięte do ciała.

Pole wyświetlacza jest ponad dwukrotnie większe niż w modelu WT6300. Dodatkowo ekran ten reaguje na obsługę w rękawicach i potrafi dostosować poziom nacisku. Urządzenie wyposażono we wbudowany 13-megapikselowy aparat. Urządzenie może pracować nawet w temperaturze -30°C w mroźniach.

WT6400 posiada możliwość rozbudowy i wyposażenia w ciekawe akcesoria. Pomocnym udogodnieniem jest dołączana klawiatura, dzięki której obsługa aplikacji przy użyciu fizycznych klawiszy staje się zdecydowanie prostsza. Urządzenie umożliwia podłączenie skanera pierścieniowego Bluetooth – RS5100 lub RS6100. Jest kompatybilne również ze skanerami RS2100, RS507, RS507X.

Komputer naramienny został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm QCS4490 2,4 GHz i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13 ze wsparciem do Androida 17. Posiada także 6 GB pamięci RAM i 64 pamięci Flash.

Norma szczelności IP65 gwarantuje odporność na działanie wody i pyłu. Urządzenie wytrzyma także wielokrotne upadki na beton z wysokości 1,2 metra.

Okulary z wyświetlaczem HD4000

Wzmocniony wyświetlacz HD4000 do mocowania na okularach to przełomowy produkt firmy Zebra. Pozwoli uwolnić ręce od standardowego terminala i skupić się na ważnych zadaniach praktycznie bez odrywania wzroku. Może między innymi pomóc w skierowaniu użytkownika do właściwej lokalizacji i odszukaniu towaru, czym przyczyni się do usprawnienia i optymalizacji pracy. Wyświetlacz docenią nie tylko pracownicy magazynu, ale także technicy i osoby pracujące na liniach produkcyjnych.

Wszystko czego potrzebuje Twój personel, znajdzie bezpośrednio przed oczami i to w czasie rzeczywistym. HD4000 zapewnia niezwykłą czytelność obrazu, świetną jakość kolorów i duży kontrast. Urządzenie nie męczy oczu, jest bardzo wygodne i w zasadzie nieodczuwalne, bowiem waży zaledwie około 30 g. Umożliwia bezproblemowy montaż do komercyjnych okularów ochronnych i szybką zmianę z jednego oka na drugie, a do tego nie wymaga wbudowanej baterii, procesora i bezprzewodowych modułów radiowych. Wystarczy podłączyć wyświetlacz do mobilnego urządzenia nadrzędnego (hosta), które działa pod kontrolą systemu Android lub Windows 10. HD4000 jest wykonany w technologii OLED i posiada rozdzielczość 640x400 pikseli, został wyposażony w aparat fotograficzny 5 megapikseli, mikrofon oraz 9-osiowy czujnik śledzący ruch głowy.

Urządzenie sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, jest bowiem odporne na upadki, pył i wodę, o czym świadczy klasa szczelności IP67. Dzięki pakietowi programistycznemu SDK dla systemu Android oraz narzędziom Zebra Warehouse Templates oraz Zebra Application Programming Interfaces, wyświetlacz można zintegrować z istniejącymi, jak i nowymi aplikacjami systemu WMS.

Tablety ET40 i ET45

Szukając mobilnych rozwiązań w przystępnej cenie warto spojrzeć w kierunku tabletów ET40 i ET45. Urządzenia mogą być stosowane w różnorodnych zadaniach magazynowych, logistycznych, przemysłowych czy w sektorze handlowym. Świetnie sprawdzają się przy inwentaryzacji, podczas przyjmowania oraz wydawania towaru, sprawdzaniu cen oraz kontroli przebiegu produkcji.

Producent oferuje je w wersjach z dwoma rozmiarami ekranów: 8-calowym, który daje swobodę przenoszenia, oraz 10-calowym która ułatwia korzystanie z aplikacji i zapewnia wyświetlanie większej ilości informacji. Model 8-calowy ma baterię o pojemności 6100 mAh, natomiast wersja 10-calowa została wyposażona w ogniwo 7600 mAh.

Wysoką wydajność zapewnia ośmiordzeniowy procesor Snapdragon SM6375 oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci UFS Flash. Tablety wyróżniają się także wieloma standardami łączności: Bluetooth 5.1, NFC, Wi-Fi 6 oraz GPS, 5G wyłącznie w ET45. Urządzenia pracują pod kontrolą systemu Android 11 wraz z zestawem funkcji Mobility DNA.

Urządzenia charakteryzują się stopniem ochrony IP65, dodatkowo wytrzymałością na upadki na posadzkę betonową z wysokości 1,2 metra zgodnie z wymogami normy MIL-STD-810H.  

Tablety ET80 i ET85

Wyjątkowo solidne tablety Zebra ET80 i ET85 dostępne są zarówno w wersji samodzielnej oraz z odłączaną klawiaturą. Wyróżniają się 12-calowymi, czytelnymi wyświetlaczami QHD (2160×1440). ET80 i ET85 są niezwykle wytrzymałe i z łatwością zniosą upadki, uderzenia, opady atmosferyczne, intensywne zapylenie, wysokie temperatury czy ekstremalny mróz. Ich ekrany są dodatkowo wzmocnione szkłem Corning Gorilla Glass oraz pozostają niewrażliwe na silne wibracje, więc mogą pracować na wózkach widłowych lub w samochodach. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów (m.in. ochraniaczy, pasków na ramię, uchwytów) można je dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

ET80 i ET85 oferują zaawansowane funkcje łączności bezprzewodowej: Wi-Fi 6E, LTE 4G/5G oraz Bluetooth 5.1. Wydajna bateria PowerPrecision+ zapewnia zachowanie ciągłości pracy bez obaw o to, że nie wykonamy zaplanowanych zadań.

Skanery kodów kreskowych serii DS3600

DS3600 to seria niezwykle wytrzymałych skanerów kodów kreskowych. Urządzenia zaprojektowano z myślą o pracy w bardzo trudnych warunkach, wyposażając je w odporne na kurz i wodę obudowy, zgodne z normą IP68. Warto wspomnieć, że stacja bazowa również została zabezpieczona i charakteryzuje się klasą szczelności IP65. Skanery Zebra wytrzymają upadki na beton z wysokości do 3 metrów oraz 7500 wielokrotnych wstrząsów. Idealnie odnajdą się w takich zastosowaniach jak produkcja, logistyka czy magazynowanie.

Dostępne są różne wersje modułów skanujących. Standardowa seria posiada nazwę SR i została wyposażona w moduł o podstawowym zasięgu, który odczytuje kody 1D/2D z odległości do 1,5 metra. Modele oznaczone jako DP (Direct Part Marking) pozwalają na szybkie rejestrowanie oznaczeń części, kodów o dużej gęstości czy niskim kontraście, umieszczonych na błyszczących, a nawet uszkodzonych powierzchniach. Technologia inteligentnego skanowania PRZM świetnie radzi sobie z odczytywaniem kodów 1D i 2D, które dla innych skanerów mogą stanowić problem. Z kolei skanery z dopiskiem DPA również służą do czytania bezpośrednich oznaczeń części, ale zastosowany w nich moduł pozwala dodatkowo rejestrować szerokie kody kreskowe 1D. Dostępne są również modele o zwiększonym zasięgu – oznaczone jako ER w portfolio marki Zebra. Wbudowany imager cyfrowy umożliwia odczyt kodów od 7,6 cm do 21,4 m. Seria skanerów HD (High Density) zaopatrzona została w niezwykle wydajny moduł przechwytujący kody kreskowe 1D/2D z większej odległości oraz funkcję optycznego rozpoznawania znaków (OCR), rejestrację zdjęć i dokumentów. Urządzenia nazwane skrótem HP pozwalają na czytanie kodów 1D i 2D z odległości około 2,1 metra. Także mogą wykonywać wysokiej jakości zdjęcia do dokumentacji. Pomaga w tym funkcja Intelligent Document Capture, która automatycznie usuwa zniekształcenia i rozjaśnia obraz.

W ofercie Zebra znajduje się także skaner KD wyposażony w 19-klawiszową klawiaturę oraz 2-calowy kolorowy wyświetlacz. Dzięki takim udogodnieniom urządzenie zwiększa ergonomię oraz intuicyjność obsługi.

Drukarki mobilne Zebra serii ZQ300 Plus

Wybierając rozwiązania mobilne dla naszego biznesu zazwyczaj przychodzi nam na myśl zakup nowego terminala czy tabletu. Warto jednak zastanowić się nad wyborem kompaktowych drukarek, które umożliwią nam drukowanie etykiet z każdego miejsca. Zebra proponuje drukarki przenośne do zastosowań w różnych branżach ZQ300 Plus. Niewielkie wymiary i waga, a także wytrzymałość pozwalają na wykorzystanie ich w warunkach terenowych.

W skład serii wchodzą dwa urządzenia różniące się szerokością drukowania: dwucalowa drukarka ZQ310 Plus pracująca z wydajnością do 100 mm/s (szerokość druku to 48 mm) oraz urządzenie trzycalowe ZQ320 Plus drukujące z podobną prędkością. Obydwa cechują się stopniem ochrony IP54 oraz wytrzymałością na upadki z wysokości do 1,5 metra. Akumulatory o pojemności 2280 mAh pozwalają na całodzienne użytkowanie bez konieczności ładowania.

Omawiane urządzenia mają szereg opcji łączności, w tym Bluetooth, Wi-Fi i USB, dzięki czemu umożliwiają wygodne sparowanie z różnymi urządzeniami, w tym smartfonami, tabletami i komputerami (wyposażonymi w system Android, iOS, Windows CE lub Windows Mobile). Ponadto zostały one zaopatrzone w szereg funkcji i akcesoriów, które znacznie ułatwiają codzienną pracę – m.in. przyjazny dla użytkownika interfejs, konfigurowalne szablony i różne opcje nośników.

Drukarki biurkowe Zebra ZD230

ZD230 to nowe, 4-calowe drukarki etykiet firmy Zebra Technologies, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, dużą funkcjonalnością i przystępną ceną. Te nowoczesne drukarki biurkowe zostały zaprojektowane z myślą o efektywności, niezawodności i prostocie obsługi, aby sprostać różnorodnym potrzebom użytkowników.

Najnowsza gama urządzeń marki Zebra zastępuje bardzo udaną i popularną serię GK, która zyskała przez lata ogromne grono entuzjastów na całym świecie. Drukarki ZD230 zapewniają doskonałą jakość druku w rozdzielczości 203 dpi oraz imponującą prędkość druku nawet do 152 mm/s, co pozwala na szybkie tworzenie etykiet. Urządzenia te obsługują szeroką gamę rozmiarów etykiet, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych zastosowaniach, od etykiet adresowych po etykiety do identyfikacji produktów.

ZD230 oferują różne opcje łączności, w tym Wi-Fi, Ethernet, USB oraz Bluetooth 4.1 zapewniając pełną kompatybilność z istniejącą infrastrukturą.

Nowe drukarki biurkowe Zebra Technologies działają pod kontrolą systemu operacyjnego Link-OS Basic. Dodatkowo pakiet oprogramowania Print DNA Basic wzbogaca urządzenia o najistotniejsze aplikacje i funkcje oraz sprawia, że są niezwykle łatwe we wdrażaniu i integracji. ZD230 są idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują niezawodnych narzędzi do tworzenia profesjonalnych etykiet.

Dzięki niewielkim wymiarom i wyjątkowej funkcjonalności idealnie odnajdą się w większości obszarów o ograniczonej przestrzeni. Bez problemu poradzą sobie w punktach sprzedaży i obsługi klienta, gastronomii, magazynach i logistyce. Bez wątpienia drukarki ZD230 to doskonała inwestycja w efektywność i profesjonalizm każdego biznesu.

Drukarki etykiet ZD411

ZD411 to zaawansowana, kompaktowa i niezwykle łatwa w obsłudze, 2-calowa drukarka od firmy Zebra Technologies, która jest udanym następcą serii ZD410. Dostępnych jest kilka wariantów urządzenia, między innymi do druku termicznego oraz termotransferowego, a także specjalnie przeznaczonych dla sektora ochrony zdrowia.

Ta najmniejsza w swojej klasie drukarka idealnie odnajdzie się w większości obszarów o ograniczonej przestrzeni. Bez problemu poradzi sobie w punktach sprzedaży i obsługi klienta, gastronomii, magazynach i logistyce. Dzięki niewielkim gabarytom urządzenie można swobodnie przenosić, co zapewnia duży komfort użytkowania i zwiększa efektywność pracy.

ZD411 drukuje z maksymalną prędkością 152 mm/s w rozdzielczości 203 dpi oraz 102 mm/s w 300 dpi. Szerokość druku dla 203 dpi to 56 mm, natomiast przy 300 dpi wynosi 54 mm.

Standardowo model ten wyposażony jest w port USB oraz USB host. Opcjonalnie może zostać doposażony w port szeregowy, Ethernet, Wi-Fi 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.1. Sprzęt od Zebra Technologies umożliwia drukowanie z każdego urządzenia, które działa na systemach Windows, Android oraz iOS. Drukarka pozwala także na zarządzanie oraz konfigurację za pomocą aplikacji mobilnej, wykorzystując łączność Bluetooth Low Energy. Dzięki znacznikowi Print Touch (NFC) można połączyć ją z innym urządzeniem jednym dotknięciem.

ZD411 została wyposażona w pięć ikon LED, które na bieżąco informują o statusie pracy drukarki. Obsługuje języki EPL i ZPL oraz może emulować pozostałe języki, które są powiązane z drukarkami innych marek, dzięki obsłudze Printer Emulations z gamy narzędzi Print DNA. Z kolei za pomocą usług MPS możliwe jest zdalne zarządzanie większą flotą urządzeń drukujących, optymalizacja pracy, kontrola oraz automatyzacja procesu uzupełniania materiałów eksploatacyjnych i zapewnienie bezpieczeństwa danych.

Drukarki kart ZC300 i ZC350

Modele ZC300 oraz ZC350 cechują się możliwością druku jedno- oraz dwustronnego. Po zastosowaniu specjalnych taśm barwiących otrzymujemy sposobność naniesienia wyjątkowych efektów: grafiki zmieniającej kolor, tekstu i obrazu 3D, znaku wodnego oraz trwałej warstwy ochronnej. Drukarki ZC300/ZC350 zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzić się w różnorodnych zastosowaniach, takich jak tworzenie identyfikatorów, kart dostępu, czy kart członkowskich.

Drukarki serii ZC300 obsługują różne rodzaje koderów, dla każdego typu kart: stykowych, zbliżeniowych, a także z paskiem magnetycznym. Dzięki wszechstronnym opcjom drukowania nie ma przeszkód, aby wyróżnić swoje karty i tworzyć profesjonalne projekty.

Urządzenia te zostały zaopatrzone w zabezpieczenia, które umożliwiają drukowanie kart bez przykrych niespodzianek w miejscach publicznych. Blokada pokrywy, szyfrowanie danych AES oraz uwierzytelnianie drukarka-host pozwalają na spokojną pracę bez zbędnego ryzyka.

Aby połączyć się z komputerem wystarczy użyć złączy USB, Ethernet lub opcjonalnego modułu Wi-Fi. 

Autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Zebra Technologies
jest firma Koncept-L S.A.

Szczegóły oferty na www.koncept-l.pl.