Najnowsze roboty przemysłowe Yamahy na targach Motek 2021

| Gospodarka Roboty

Na Targach Motek w Stuttgarcie, w dniach 5-8 października, firma Yamaha zaprezentuje najnowsze, elastyczne i przystępne cenowo, rozwiązania z dziedziny robotyki przemysłowej. Wydarzenie będzie realizowane na miejscu oraz online.

Najnowsze roboty przemysłowe Yamahy na targach Motek 2021

Na targach będzie można zobaczyć m.in. robota SCARA YK400XE z systemem wizyjnym Yamaha RCXiVY2+. Urządzenie będzie pobierać mieszankę słodyczy, tak by zilustrować możliwości tego systemu w zakresie szybkiego rozpoznawania i pracy z obiektami o nieregularnym rozmiarze i kształcie. Zostanie zaprezentowana również konfiguracja wykorzystująca oprogramowanie Yamahy do integracji z inteligentnym podajnikiem części Asyril Asycube. Ta przykładowa aplikacja pozwala na pobieranie komponentów dostarczanych luzem, ustawianie ich już trakcie w ruchu i precyzyjne umieszczanie w wybranej pozycji.

Kolejnym zaprezentowanym robotem będzie moduł przenośnika liniowego LCMR200 pozwalający na realizację zaawansowanego transportu elementów roboczych - z programowalnym kierunkiem, prędkością i przyspieszeniem - łącząc w sobie możliwości wykraczające poza konwencjonalne przenośniki taśmowo-rolkowe z modułową elastycznością. LCMR200 może zwiększyć wydajność w pełni zautomatyzowanych, półautomatycznych lub w pełni ręcznych linii produkcyjnych.

Bezpłatny bilet wstępu na wydarzenie otrzymać można kontaktując się z dth@renex.pl. Stoisko firmy Yamaha, o numerze 7515, zlokalizowane będzie w hali nr 7. Renex Group jest wyłącznym dystrybutorem Yamaha SMT oraz Yamaha Robotics w Polsce i krajach bałkańskich.

źródło: Renex

Zobacz również