Strategiczne rozszerzenie działalności Automation24

| Gospodarka Aktualności

Firma Automation24 znacząco powiększyła asortyment produktów do zastosowań procesowych. Obejmuje to czujniki i aparaturę pomiarową marki Endress+Hauser m.in. dla branży spożywczej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej. Zmiany oferty stanowią część procesu zmian związanych z utworzeniem spółki joint venture z Process+Lab Devices Online.

Strategiczne rozszerzenie działalności Automation24

Wymieniona firma Process+Lab Devices Online to operator sklepu internetowego Visaya specjalizującego się w produktach dla przemysłu procesowego. Spółka powstała w wyniku fuzji z Automation24, przejmując też nazwę ostatniej z wymienionych firm. Z kolei zarząd Automation24, składający się dotychczas z Kathariny Messerschmidt oraz Thorstena Schulze, został uzupełniony o Madhu Venkatesana, który dotychczas kierował firmą marki Visaya.

Efekty zmian

- Połączenie dwóch sklepów internetowych wpłynie na poszerzenie naszego portfolio. Po raz pierwszy na jednej platformie internetowej, pośród standardowej oferty, oferowane będą konfigurowalne produkty z obszaru automatyki przemysłowej. W niedługim czasie w naszym asortymencie znajdą się również artykuły z zakresu techniki bezpieczeństwa -  stwierdził wspomniany Thorsten Schulze, który odpowiada również za dobór oferowanego asortymentu.

Zmiany miały też miejsce w obszarze technicznym, bowiem część narzędzi stosowanych w sklepie Visaya wdrożono już na stronie www.automation24.pl. Jesienią dostępny także będzie konfigurator produktów, który umożliwi zamawianie konfigurowalnych urządzeń. To ostatnie jest bardzo istotne, bowiem proces doboru aparatury pomiarowej jest często złożony ze względu na wymogi aplikacji czy cechy fizyko-chemiczne mierzonych substancji. Jednocześnie zespół inżynierów, który działał wcześniej w Vishaya, świadczył będzie kompletne wsparcie klientów Automation24. Jest to de facto rozszerzenie analogicznych usług wsparcia świadczonych wcześniej przez pierwotny zespół dystrybutora.

Ponad 300 nowych produktów

W efekcie zmian firma Automation24 poszerzyła swój asortyment o produkty z zakresu aparatury procesowej, ze szczególnym nastawieniem na klientów z przemysłu spożywczego. W tym obszarze dostępne są komponenty do pomiarów temperatury i ciśnienia Endress+Hauser, do tego urządzenia do pomiaru poziomu napełniania, sygnalizatory poziomu do substancji sypkich i cieczy oraz przepływomierze elektromagnetyczne. Ponadto do oferty zostały też wprowadzone rejestratory i analizatory danych, które wykorzystywane są m.in. w regulacji i monitorowaniu procesów.

Wprowadzenie do oferty asortymentu produktów Endress+Hauser, zdaniem przedstawicieli Automation24, to dopiero punkt startowy, jeżeli chodzi o wchodzenie firmy w obszar automatyki procesowej. W kolejnych miesiącach i latach dodawane mają być nowe kategorie produktów i dostawcy z omawianego zakresu, a także wspomniane wyroby z obszaru bezpieczeństwa.

"Nowa" stara strategia

Połączone firmy stosowały zbieżne ze sobą modele biznesu, skupiając się na rozwoju obszaru e-commerce i sprzedaży jakościowych produktów. Wskutek tego Automation24, po połączeniu, realizuje dzisiaj de facto wcześniejszą strategię bazową, która została rozszerzona w zakresie oferowania nowych grup produktów oraz obsługi nowych obszarów rynku.

- Nasi klienci należą głównie do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a w Automation24.pl kupują markowe produkty różnych producentów. Ta grupa wysoko ceni sobie prostą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz wygodny i łatwy proces zakupu przez Internet – podsumowała Katharina Messerschmidt.

Warto dodać, że połączone przedsiębiorstwo ma siedziby w dwóch niemieckich miastach, Essen i Berlinie, a także amerykańską spółkę zależną Automation24 zlokalizowaną w Pensylwanii (wschód Stanów Zjednoczonych).

Zbigniew Piątek