Ciech zwiększa moce produkcyjne

W zakładzie Ciech Vitrosilicon w Żarach, w woj. lubuskim budowany jest nowy piec do wytapiania szklistego krzemianu sodu. Dzięki wartej około 80 mln zł inwestycji moce produkcyjne bazujące na tym surowcu do produkcji krzemionki strącanej zwiększą się o ponad 30%, do około 240 tys. ton rocznie. Oprócz tego, nowy piec będzie wydajniejszy i zapewni oszczędności paliwa, co zmniejszy emisję CO2 na tonę produktu o około 20%. Termin realizacji tego projektu wyznaczano przed końcem 2021 roku.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Grupa Ciech i Siemens pracują nad symulatorem linii produkcyjnej sody
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja pakowania w branży mięsnej - Ishida przejmuje RobotGrader AB
Aktualności
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2026
Przemysł 4.0
EMT-Systems i ANDRITZ Schuler rozpoczynają współpracę – nowa jakość szkoleń dla przemysłu tłoczniczego
Przemysł 4.0
Technologiczne Trendy roku 2026: co zmieni się w pracy w terenie
Roboty
Robotyka humanoidalna pod presją: AI napędza inwestycje szybciej niż realne wdrożenia
PLC, HMI, Oprogramowanie
Dassault Systèmes oferuje SOLIDWORKS 2026

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów