ROEQ wzmacnia obecność w Europie Środkowo-Wschodniej

| Gospodarka Roboty

Według raportu firmy analitycznej Grand View Research, globalny rynek AMR - Autonomous Mobile Robots - będzie rósł w tempie 19,6% od 2020 do 2027 roku. Z kolei ABI Research przewiduje, że jego wartość wzrośnie z 800 mln USD w 2020 roku do 49 mld USD w roku 2030. Duńska firma ROEQ uznała Polskę za jeden z kluczowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej w obszarze robotów mobilnych i wyposażania robotycznego. W Polsce rozwiązania ROEQ oferuje firma ASTOR.

ROEQ wzmacnia obecność w Europie Środkowo-Wschodniej

Podczas spotkania prasowego, które odbyło się w Krakowie, Shermine Gotfredsen, Global Sales Director w ROEQ, omówiła segment mobilnego sprzętu zrobotyzowanego (MRE), przedstawiła rozwiązania ROEQ oraz ich potencjał w zakresie automatyzacji intralogistyki dzięki wykorzystaniu autonomicznych robotów mobilnych.

ROEQ wprowadza na rynek rozwiązania umożliwiające firmom automatyzację różnorodnych procesów logistyki wewnętrznej w łatwy i efektywny kosztowo sposób. Firma oferuje górne moduły rolkowe i podnośnikowe, wózki i regały, górne moduły do wózków i regałów oraz rozwiązania komunikacyjne i monitorujące. Dostarcza także niezbędne oprogramowanie ROEQ Assist oraz rozwiązanie komunikacyjne GuardCom, zastępujące konfiguracje zależne od Wi-Fi, eliminujące takie elementy, jak czas oczekiwania, błędy i wypadki na stacjach ładunkowych.

- Mamy świadomość, że wchodzimy na rynek z długą tradycją tworzenia rozwiązań we własnym zakresie. Jesteśmy jednak pewni, że korzyści, takie jak niski koszt i lepszy zwrot z inwestycji i posiadania, niezawodność, elastyczność oraz łatwa integracja oprogramowania, są kluczowe dla firm. Standardowe, gotowe do użycia rozwiązania pozwalają oszczędzić czas i koszty opracowania, wdrożenia oraz obsługi posprzedażnej. Nasze rozwiązania pozwalają klientom natychmiastowo cieszyć się korzyściami płynącymi ze zwiększenia produktywności, wydajności i bezpieczeństwa systemów AMR - mówi Shermine Gotfredsen, Global Sales Director w ROEQ.

- ROEQ to globalna firma oferująca szerokie portfolio najwyższej jakości modułów współpracujących z bardzo popularnymi wśród naszych klientów maszynami MiR. Rozszerzenie naszego portfolio o rozwiązania ROEQ było w tej sytuacji naturalnym wyborem. Moduły tego producenta są łatwe w obsłudze. Ich konfiguracja i integracja z rozwiązaniem MiR jest szybka i prosta. Dzięki temu nasi klienci mogą zmaksymalizować korzyści, które czerpią z użytkowania maszyn AMR - mówi Łukasz Mąka, Menedżer ds. robotów mobilnych w firmie ASTOR.

źródło: ROEQ