ROEQ wprowadza roboty MiR o zwiększonej ładowności

| Gospodarka Roboty

Dostawca mobilnego wyposażenia robotycznego (MRE), ROEQ wprowadza na rynek dwa nowe moduły górne oraz towarzyszące im akcesoria. Zwiększają one ładowność i udźwig autonomicznych robotów mobilnych (AMR) tworzonych przez lidera branży – Mobile Industrial Robots (MiR).

ROEQ wprowadza roboty MiR o zwiększonej ładowności

Powszechne niedobory pracowników i wysokie wzrosty w sektorze handlu elektronicznego wywierają ogromną presję na magazyny, logistykę i zakłady produkcyjne, w celu maksymalizacji istniejących inwestycji w automatyzację. Zwiększanie przepustowości i produktywności w obszarze transportu towarów pozwala zrealizować więcej zadań mniejszym kosztem.

W połączeniu z nowym wózkiem półkowym S-Cart1500W, moduł górny ROEQ TMS-C1500, zdolny do obsługi całkowitego obciążenia wynoszącego nawet 1500 kg, znacznie zwiększa ładowność robotów mobilnych firmy MiR: MiR500, MiR600, MiR1000 i MiR1350.

W przypadku robotów mobilnych MiR500 i MiR600, TMS-C1500 moduł ten pozwoli na obsługę obciążeń wynoszących do 800 kg, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu do 400 kg - maksymalnego obciążenia obsługiwanego przez inne systemy mobilnego wyposażenia dla tych dwóch robotów MiR.

Dzięki wyeliminowaniu potrzeby stosowania stacji dokującej, TMS-C1500 może precyzyjnie podnosić i opuszczać wózek półkowy w wolnej przestrzeni. Gwarantuje to, że robot mobilny nigdy nie będzie pozostawiony bezczynnie. Może po prostu opuścić wózek i natychmiast udać się po nowy.

źródło: ROEQ