Szybko wzrasta sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR

| Gospodarka Roboty

Firma Mobile Industrial Robots (MiR) odnotowała w 2021 r. 42-procentowy wzrost sprzedaży autonomicznych robotów mobilnych (Autonomous Mobile Robots - AMR) w stosunku do roku poprzedniego. Grudzień był dla MiR rekordowym miesiącem, w którym do klientów dostarczono blisko 300 robotów, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu. Wyniki przypisuje się nowym sektorom wdrażającym roboty AMR do transportu lekkich i ciężkich materiałów w wymagających środowiskach produkcyjnych i magazynach logistycznych.

Szybko wzrasta sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR

- W 2021 roku odnotowaliśmy znaczny wzrost pomimo niedoborów komponentów, ponieważ klienci dostrzegają wartość naszych bezpiecznych, niezawodnych i łatwych we wdrożeniu systemów AMR. W nowy rok wchodzimy z bardzo dużą liczbą zamówień oraz oczekiwaniami, że wzrost będzie kontynuowany - mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

MiR wprowadził na rynek pierwszego robota w 2015 roku. Rozwiązania firmy okazały się popularne w przemyśle samochodowym i elektronicznym. Do głównych klientów należą m.in. firmy Toyota, Ford i Faurecia. Obecnie MiR odnotowuje również dużą sprzedaż dla firm z sektora logistyki i dóbr szybkozbywalnych (FMCG), które chcą zoptymalizować oraz zautomatyzować transport wewnętrzny. Nowe i mocniejsze roboty MiR – MiR600 i MiR1350, oba wprowadzone na rynek w 2021 roku – są najlepiej sprzedającymi się robotami w nowych sektorach.

Coraz więcej firm koncentruje się na tym, w jaki sposób można zintegrować roboty AMR z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji. Aby sprostać tej potrzebie, klienci w dużej liczbie projektów stosują MiRFleet – oprogramowanie MiR do zarządzania flotą.

W 2022 roku firma będzie kontynuować rekrutację. Oferuje ponad 50 miejsc pracy w swojej siedzibie w Danii oraz na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, która dla MiR jest najszybciej rozwijającym się rynkiem. Główne biuro firmy docelowo będzie się mieścić w planowanym Cobot Hub w Odense, budowanym we współpracy z Universal Robots. Więcej informacji na temat możliwości zatrudnienia w MiR: https://www.mobile-industrial-robots.com/career/.

źródło: MiR