Mobile Industrial Robots uruchamia MiR Finance - program leasingowy "Robot as a Service"

| Gospodarka Roboty

Spółka Mobile Industrial Robots (MiR) uruchomiła nowy program leasingowy. "Robot as a Service" (RaaS) pozwala wszystkim firmom - od małych start-upów po międzynarodowe przedsiębiorstwa - wykorzystywać roboty mobilne przy niższych (lub żadnych) początkowych kosztach inwestycji oraz niskich kosztach miesięcznych. Program obniża bariery finansowe w zakresie inwestycji w autonomiczne roboty mobilne i pozwala klientom na uzyskanie niemalże natychmiastowego zwrotu z inwestycji (ROI).

Mobile Industrial Robots uruchamia MiR Finance - program leasingowy "Robot as a Service"

- Sprzedaż naszych robotów mobilnych rośnie, jednak wiele firm nadal woli leasingować maszyny logistyczne zamiast bezpośrednio inwestować kapitał - mówi Thomas Visti, CEO MiR. - Leasingowanie robotów staje się kosztem operacyjnym. To umożliwia klientom szybkie uzyskanie korzyści z robotów AMR, które automatyzują monotonne, powtarzalne i często ryzykowne zadania transportu materiałów.

W ramach programu MiR Finance klienci mogą leasingować "pełny pakiet" obejmujący roboty, integrację i moduły nastawne. Koszty miesięczne zależą od rodzaju robota oraz okresu leasingowania. Prosta kalkulacja pokazuje, że robot MiR100, pracujący 160 godzin na jednej zmianie, to koszt 3,58 euro za godzinę lub 575 euro za miesiąc. MiR Finance staje się zatem atrakcyjnym sposobem inwestowania w roboty mobilne i optymalizowania logistyki wewnętrznej.

Elastyczne warunki obejmujące serwis

W celu umożliwienia klientom korzystania z programu leasingowego sieć dystrybutorów MiR będzie pracowała z firmą zewnętrzną. Warunki leasingu są elastyczne - popularnym wyborem jest 48 miesięcy. Dystrybutorzy MiR będą nadal odpowiedzialni za wsparcie w pierwszym etapie, serwis oraz utrzymanie. W ten sposób klienci MiR nie odczują zmian - będą natomiast mieli jeszcze jedną opcję w zakresie sposobu płatności. Standardowe warunki dla klientów MiR korzystających z międzynarodowego zasięgu firmy oraz lokalnego wsparcia pozostają bez zmian.

Rosnący rynek RaaS

ABI Research, firma konsultingowa oferująca doradztwo strategiczne w zakresie najbardziej przełomowych technologii, w ubiegłym roku oszacowała, że zainstalowana baza RaaS wzrośnie z 4442 jednostek w 2016 roku do 1,3 miliona w 2026. Przewidywane roczne przychody dostawców z programu RaaS wzrosną z 217 milionów dolarów w 2016 do niemalże 34 miliardów w 2026.

- Robot as a Service (RaaS), model dostarczania autonomicznych robotów mobilnych, pomaga przybliżyć automatyzację w formie robotyzacji nowym rynkom, dla których inwestycja w tę technologię nie była dotychczas osiągalna. Ten model pozwala kupującym obniżyć ryzyko wdrożenia robotyki. Sprzedawcy przechodzą ze sprzedaży robotów do sprzedaży zastosowania i wyników. Według nas jest to kluczowy element w obecnym i przyszłym wzroście rynku. Przybliża on robotyzację firmom i rynkom, które w przeciwnym razie nie mogłyby dokonać takiej inwestycji - mówił John Santagate, Research Director for Commercial Service Robotics w IDC.

źródło: MiR

Zobacz również