Autonomiczne i współpracujące roboty mobilne MiR - przyszłość transportu wewnętrznego

| Prezentacje firmowe Roboty

Przyjazne dla użytkownika, wszechstronne i bezpieczne roboty współpracujące Mobile Industrial Robots: MiR100, MiR200, MiR500 i MiR1000 pomagają przedsiębiorstwom w automatyzacji transportu na terenie ich zakładów.

 Autonomiczne i współpracujące roboty mobilne MiR - przyszłość transportu wewnętrznego

Autonomiczne roboty mobilne MiR poznają otoczenie oraz wybierają samodzielnie najbardziej efektywną trasę do punktu docelowego, wykorzystując dane z kamer, wbudowanych czujników i skanerów laserowych oraz zaawansowanego softwaru. Dzięki tej metodzie nawigacji, wdrożenie autonomicznego robota mobilnego w dynamicznym środowisku jest proste i efektywne kosztowo - robot potrzebuje jedynie mapy otoczenia.

W rezultacie, AMR może być uruchomiony w zaledwie kilka godzin. Pracuje w pełni autonomicznie i w przypadku napotkania na drodze ludzi lub przeszkód, np. palet czy wózków widłowych, bezpiecznie je omija, poruszając się po najlepszej alternatywnej trasie. Pozwala to zoptymalizować produktywność - przepływ materiałów jest terminowy.

Współpracujące roboty mobilne są optymalne dla nowoczesnego środowiska produkcyjnego, które wymaga elastyczności w przypadku modyfikacji produktu lub linii produkcyjnej. Roboty AMR dobrze przystosowują się do tzw. zwinnej produkcji w zakładach o każdym rozmiarze. Jeżeli układ produkcyjny lub roboczy zmienia się, uaktualniony plan zakładu może być wgrany do robota lub robot samodzielnie stworzy zaktualizowaną mapę, po której będzie się poruszał.

PRZYSTOSOWANE DO TRANSPORTU CIĘŻKICH ŁADUNKÓW I PALET: MIR500

MiR500 został zaprojektowany do automatyzacji transportu palet i ciężkich ładunków w różnorodnych gałęziach przemysłu. Dzięki ładowności wynoszącej 500 kg i powierzchni postojowej 1350 × 920 mm oraz podnośnikowi palet EU, MiR500 podnosi, transportuje i rozładowuje palety autonomicznie, dzięki czemu pracownicy mogą zająć się kluczowymi procesami. MiR500 jest zgodny z normą ISO/EN 13849 oraz spełnia wymogi EMC dla zastosowań w przemyśle i przemyśle drobnym.

MiR500 ma odporną obudowę, która może wytrzymać upuszczenie ładunku. Robot może ławo nawigować w górę i w dół po rampach oraz po płytkich kałużach z wodą. MiR500 może być sterowany za pomocą intuicyjnego interfejsu MiR Robot Interface poprzez smartfon, tablet lub komputer oraz można go programować bez żadnego wcześniejszego doświadczenia. Robot ten może być również zintegrowany z systemem ERP w celu zapewnienia w pełni zautomatyzowanego rozwiązania.

TRANSPORT ŁADUNKÓW DO 1 TONY: MIR1000

W kwietniu tego roku Mobile Industrial Robots wprowadził na rynek największego robota mobilnego, transportującego materiały o masie do 1 tony. MiR1000 jest wyposażony w dwa elastyczne podnośniki do najbardziej popularnych typów palet: europalety oraz palety o wymiarach 40 × 48 cm. Tak jak pozostałe roboty MiR, MiR1000 może być programowany za pomocą intuicyjnego interfejsu lub systemu do zarządzania flotą MiRFleet, który ułatwia automatyzację nowych zadań w przypadku używania wielu robotów. Wszystkie roboty MiR mogą być także w prosty sposób integrowane z różnymi modułami nastawnymi, takimi, jak przenośniki taśmowe, ramiona robotyczne lub inne systemy wspierające szeroką gamę zastosowań.

OD ZAKUPU DO WDROŻENIA

Uruchomienie robota mobilnego MiR jest proste. Dzięki temu roboty mogą usprawnić transport wewnętrzny niemalże od razu po wdrożeniu. Po włączeniu robota, operator podłącza go do sieci WiFi za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Robot skanuje pomieszczenie, używając do tego laserów skanujących i tworzy mapę, zgodnie z którą będzie nawigował. Użytkownik może następnie zaplanować różne trasy i zaznaczyć zadania na mapie.

Właśnie dlatego mapa jest kluczowa jeżeli chodzi o lokalizowanie robota w jego otoczeniu. Kolejnym krokiem jest tworzenie misji za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu. Misja może zawierać wiele poleceń, np. "Podjedź do półki" lub "Zaczekaj 30 sekund", "Jeśli robot zostanie załadowany, pojedź do strefy dostaw. Jeśli nie, pojedź do poczekalni". W przypadku używania dwóch lub więcej robotów, operatorzy mogą skorzystać z systemu regulującego ruch robotów. Takie oprogramowanie pozwala na optymalne zarządzanie robotami, wedle ich aktualnego położenia i dostępności.

ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNYCH SYSTEMÓW

Współpracujące, autonomiczne roboty mobilne są bezpieczną i elastyczną alternatywą zarówno klasycznych systemów AGV, jak i tradyjnego transportu mechanicznego obejmującego różnego rodzaju przenośniki. Dzięki autonomicznej nawigacji mogą pracować w dynamicznym środowisku, w bliskiej współpracy z człowiekiem.

Ich wdrożenie może pomóc firmie w eliminowaniu wąskich gardeł w transporcie wewnętrznym oraz w przesunięciu pracowników do procesów przynoszących przedsiębiorstwu wyższą wartość. To z kolei może skutkować zwiększeniem elastyczności produkcji oraz osiąganiu wyższej wydajności przy jednoczesnym redukowaniu czasu i kosztów intralogistyki.

Mobile Industrial Robots