DB Schenker wdrożył roboty transportowe Gideon Brothers

| Gospodarka Roboty

Autonomiczne roboty firmy Gideon Brothers, działające w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia, będą automatyzować procesy logistyczne w magazynie firmy DB Schenker w Lipsku. Testowane maszyny umożliwią zwiększenie wydajności bez konieczności modyfikacji obiektów, a także przyspieszą proces realizacji zamówień, pozwalając pracownikom skupić się na bardziej skomplikowanych obowiązkach.

DB Schenker wdrożył roboty transportowe Gideon Brothers

Autonomiczny robot logistyczny firmy Gideon Brothers wyposażony jest w Robot Autonomy System, który bazując na technologii Visual Perception, łączy technologię głębokiego uczenia z kamerami stereoskopowymi. Percepcja wizualna wsparta sztuczną inteligencją umożliwia bezpieczne poruszanie się pośród pracowników i sprzętu, jak również innych ruchomych maszyn. Roboty potrafią przenieść jednorazowo towar ważący 800 kg i mają możliwość wymiany akumulatorów bez przerywania pracy, co pozwala zminimalizować czas przestoju.

Kilka tygodni po rozpoczęciu przedsięwzięcia DB Schenker rozszerzył zakres testów, dodając znaczną liczbę nowych punktów odbioru i wydawania towarów. O elastyczności systemu świadczy fakt, że zarówno rozszerzenie projektu, jak i precyzyjne prace dostosowawcze prowadzone są przez pracowników firmy DB Schenker. W pierwszym miesiącu realizacji programu testowego przeciętna odległość pokonywana przez robota przekroczyła 26 km tygodniowo.

źródło: DB Schenker