WObit z dwiema nagrodami za MOBOT AGV FlatRunner MW

| Gospodarka Roboty

Firma WObit otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii innowacyjnych technologii przyszłości za realizację projektów pt. "Wynalezienie systemu nawigacji LMS z omijaniem przeszkód", "Opracowanie sterowania do robota mobilnego z kołami typu Mecanum" oraz "Zaprojektowanie i wyprodukowanie robota mobilnego MOBOT AGV FlatRunner MW Light". Projekty, za które została nagrodzona firma WObit to efekt prac badawczo-rozwojowych zrealizowanych w 100% z własnych nakładów finansowych przez zespół firmy.

WObit z dwiema nagrodami za MOBOT AGV FlatRunner MW

Robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW firmy WObit został również finalistą konkursu Dobry Wzór 2019 w obszarze Praca. Dobry wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty i usługi, dostępne na polskim rynku. Konkurs jest organizowany od 1993 roku, zaś jego celem jest znajdowanie i promocja najlepiej zaprojektowanych produktów oraz usług na polskim rynku.

Wyróżniony robot mobilny służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczny transport ładunków pomiędzy wyznaczonymi punktami. Idealnie sprawdza się w przewożeniu ciężkich palet, dużych paczek czy niewymiarowych detali o masach aż do 1,8 tony. Model ten wyposażony jest w specjalne koła Mecanum umożliwiające ruch w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360°. FlatRunner MW należy do rodziny robotów mobilnych MOBOT AGV stworzonych przez firmę WObit, na którą obecnie składa się siedem modeli o udźwigu od 100 do 1800 kg.

Zobacz również