WObit zdobywcą nagród Dobry Wzór 2019 i Produkt Roku 2019

| Gospodarka Roboty

W czwartek 24 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się 26. Gala Konkursu Dobry Wzór 2019. W tegorocznej edycji konkursu przyznano 7 nagród głównych "Dobry Wzór 2019" oraz 6 nagród specjalnych. Robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW firmy WObit został Laureatem Konkursu Dobry Wzór 2019 w kategorii Praca. Urządzeniu przyznano także tytuł Produkt Roku 2019.

WObit zdobywcą nagród Dobry Wzór 2019 i Produkt Roku 2019

Tytuł Produkt Roku 2019 to nagroda specjalna przyznawana przez prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. produktowi najbardziej innowacyjnemu pod względem wzornictwa i dopasowania do polskiego rynku, wdrożonemu przez polskie przedsiębiorstwo i zaprojektowanemu przez polskiego projektanta.

MOBOT AGV FlatRunner MW to największy robot w rodzinie MOBOT AGV, o udźwigu do 1800 kg. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS. Przewozi ciężkie ładunki - palety, duże paczki oraz niewymiarowe detale - i ma zdolność zdalnej komunikacji z innymi urządzeniami, a także możliwość integracji z nadrzędnymi systemami oraz współpracy z człowiekiem. Pozwala bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować produkcję i podnieść konkurencyjność przedsiębiorstwa. Umożliwia realizację procesów just-in-time czy just-in-sequence, istotnych w masowej produkcji dóbr spersonalizowanych.

Razem z galą konkursu Dobry Wzór 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy. Prezentuje ona 115 najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku, i będzie dostępna dla odwiedzających w okresie od 25 października do 1 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 r. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów IWP jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

źródło: WObit