WObit gościł w swojej siedzibie Premiera RP

| Gospodarka Przemysł 4.0

W piątek, 27 lipca br., firma WObit w swojej siedzibie w Dęborzycach zorganizowała wyjątkowe spotkanie Premiera RP Mateusza Morawieckiego z zespołem firmy oraz przedsiębiorcami z Wielkopolski, a także z samorządowcami.

WObit gościł w swojej siedzibie Premiera RP

Szef rządu w swoim wystąpieniu poprzedzającym debatę podkreślił, że wzrost gospodarczy, który mamy, zawdzięczamy przede wszystkim przedsiębiorcom. Premier wyraził wdzięczność, że polscy przedsiębiorcy są coraz bardziej kreatywni i konkurencyjni na światowych rynkach.

- Zależy nam, żeby pracownicy zarabiali jak najlepiej, w jak najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstwach - mówił premier, wskazując na "potrzebę połączenia kreatywności i zdyscyplinowania, ciężkiej pracy na rzecz polskiej gospodarki", aby to osiągnąć. Odwołał się przy tym do sukcesu Powstania Wielkopolskiego.

Jako przykład innowacyjnego przedsiębiorstwa przytoczona została firma WObit, organizator i gospodarz spotkania, znana m.in. z produkcji polskich robotów przemysłowych.

Premier RP oraz zgromadzeni goście mogli podczas wizyty zobaczyć linię technologiczną, która prawie całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie firmy WObit związane z wytwarzaniem robotów i innych urządzeń mechatronicznych. W skład linii wchodzą takie urządzenia, jak laser światłowodowy, prasa krawędziowa czy maszyny CNC wykorzystywane do obróbki skrawaniem. Ponadto firma posiada sekcję montowni (dział montażu mechatroniki), której elastyczna organizacja umożliwia wytwarzanie urządzeń w systemie zgodnym z Industry 4.0. W skład obszaru produkcji wchodzi również linia do automatycznego i ręcznego montażu elektroniki.

Wymienione powyżej elementy dają firmie WObit znaczną przewagę konkurencyjną w obszarze najnowocześniejszych technologii. Wyposażenie firmy wraz z doskonale wyszkolonym personelem czyni WObit niekwestionowanym liderem w branży robotyki i elektromobilności w naszym kraju.

Podczas spotkania, szef rządu oraz zaproszeni przedsiębiorcy wzięli udział w prezentacji urządzeń demonstrujących możliwości firmy WObit, w tym robotów mobilnych MOBOT® AGV oraz robotów manipulacyjnych typu Tower.

Premier Mateusz Morawiecki był pod wrażeniem nowoczesności i innowacyjności polskiej, rodzinnej firmy WObit oraz jej działań na polu współpracy nauki z biznesem - takich, jak objęcie w Pniewach patronatem klasy kształcącej w zawodzie technik mechatronik.


    

źródło: WObit

Zobacz również