MOBOT AGV FlatRunner MW Light firmy WObit nagrodzony za innowacyjność

| Gospodarka Roboty

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019. Nagrodzony produkt to MOBOT AGV FlatRunner MW Light - najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony.

MOBOT AGV FlatRunner MW Light firmy WObit nagrodzony za innowacyjność

To kolejne wyróżnienie dla tego robota, który jest idealnym narzędziem do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just in time na produkcji i w magazynach. Dobrze spełnia te wymagania ze względu na dużą łatwość dostosowania do transportu różnych ładunków oraz szybką i łatwą zmianę trasy dzięki autorskiej nawigacji laserowej LMS. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku, także w obszarze, w którym pracują ludzie oraz inne maszyny. MOBOT może być wyposażony w system unoszenia ładunku oraz różne moduły nadstawcze, jak również może być zintegrowany z ramieniem robotycznym.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych - czyli sprzętu, urządzeń, technologii, rozwiązań IT, środków transportu czy usług dla sektora TSL. Po raz pierwszy konkurs rozegrany został w 2005 roku. W roku bieżącym odbyła się jego piętnasta edycja. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

W konkursie wyróżniane i nagradzane są już wdrożone lub zaplanowane do zaimplementowania najlepsze rozwiązania dla logistyki, transportu i produkcji. Zgłoszone projekty ocenia kapituła złożona ze specjalistów logistyki - przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjności. Pod uwagę brane są również m.in. referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, patenty oraz walory ekologiczne.

źródło: WObit