AVY zainwestuje w japońską firmę Living Robot

| Gospodarka Roboty

AVY Precision Technology ogłosił plan zainwestowania 100 mln jenów (923 tys. dolarów) w nabycie 5,9% udziałów w japońskim przedsiębiorstwie Living Robot, specjalizującym się w produkcji robotów towarzyszących. Firma chce nawiązać współpracę z Living Robot w zakresie sprzedaży i eksploatacji.

AVY zainwestuje w japońską firmę Living Robot

Dzięki inwestycjom i współpracy, AVY chce zdobyć doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji, licząc na wiedzę i zaawansowanie firmy Living Robot w zakresie oprogramowania i systemów R&D, a także uzyskać możliwość świadczenia usług montażu produktów na rzecz Living Robot.

Obecnie AVY Precision Technology współpracuje z Living Robot w zakresie produkcji podzespołów dla robota towarzyszącego, który ma zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jego wprowadzenie na rynek ma być zrealizowane od końca pierwszej połowy 2020 roku. Robot ten będzie początkowo skierowany do sprzedaży w Japonii i Azji.

Według źródeł branżowych producent robotów towarzyszących Living Robot ma również innych inwestorów w Japonii, w tym Huis Ten Bosch, spółkę zależną biura podróży HIS, oraz Asahi Denshi.

źródło: DigiTimes