WObit laureatem konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

| Gospodarka Roboty

Firma WObit została laureatem Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski” edycja 2020 za robota mobilnego MOBOT AGV FlatRunner MW Light. Nagrodzone urządzenie służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczny transport ładunków o masie do 1 tony.

WObit laureatem konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

MOBOT samodzielnie przemieszcza się w dowolnym kierunku dzięki specjalnym kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS. System ten zapewnia autonomiczne i bezpieczne działanie, identyfikację przeszkód i ich omijanie, a także bezpieczne zatrzymanie robota. Zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 MOBOT bezpiecznie współpracuje z ludźmi. Łatwo go adaptować do różnych zadań. Optymalizuje intralogistykę, pomagając bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować procesy i podnieść konkurencyjność firm.

Konkurs „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku i ma na celu promocję regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz działań opartych na zastosowaniu wodoru.

W XIII edycji konkursu ocenie kapituły poddanych zostało łącznie 31 wniosków. Zarząd województwa wielkopolskiego w porozumieniu z Kapitułą Konkursu, mając na uwadze innowacyjność zaprezentowanych rozwiązań w obszarach inteligentnych specjalizacji Wielkopolski, ich powiązanie z wyzwaniami Przemysłu 4.0 oraz powszechnej digitalizacji życia publicznego, wraz z firmą WObit nagrodził tytułem laureata firmy ALVO Sp. z o. o Sp.k. za ALVO Ultra V-bot, oraz BeCREO Technologies Sp. z o.o. za Scottie Go!

W naszym regionie jest bardzo wiele firm innowacyjnych, i to innowacyjnych na skalę światową. Dowodzą tego kolejne edycje konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego. Takie innowacyjne przedsiębiorstwa budują wizerunek Wielkopolski jako regionu nowoczesnego, z dobrą atmosferą dla przedsiębiorczości. Ich sukces oznacza, że się rozwijają, inwestują, zwiększają zatrudnienie. Firmy, które chcą z nimi konkurować, także muszą się rozwijać. To realny wkład w rozwój naszego regionu. Nie sposób go przecenić. Żyjemy w czasach powszechnej digitalizacji, w związku z czym postanowiliśmy w tym roku nagrodzić trzy nowoczesne, bardzo innowacyjne produkty, właśnie z tego segmentu. Mam nadzieję, że już niedługo laureaci konkursu będą mogli zaprezentować swoje rozwiązania podczas międzynarodowych imprez targowych, a nagrodzone produkty odniosą światowy sukces – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego, przewodniczący kapituły konkursu.

Uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek laureatom konkursu zaplanowano na początek 2021 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

źródło: WObit