MOBOT TRANSPORTER U1 z tytułami Dobry Wzór 2021 i Produkt Roku 2021

| Gospodarka Roboty

W poniedziałek 8 listopada w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się gala 28. edycji Konkursu Dobry Wzór 2021. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Robot mobilny MOBOT TRANSPORTER U1 firmy WObit otrzymał dwie nagrody!

MOBOT TRANSPORTER U1 z tytułami Dobry Wzór 2021 i Produkt Roku 2021

MOBOT otrzymał tytuł Dobry Wzór 2021 w kategorii Praca, a także tytuł Produkt Roku ARP 2021 – nagrodę specjalną przyznawaną przez Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. najbardziej innowacyjnemu pod względem wzornictwa i dopasowania do polskiego rynku produktowi wdrożonemu przez polskie przedsiębiorstwo i zaprojektowanemu przez polskiego projektanta. W imieniu firmy WObit nagrody odebrał Tomasz Kałkowski – autor projektu robota. Zapraszamy do obejrzenia relacji z gali.

MOBOT TRANSPORTER U1 - robot mobilny do każdej firmy

Nagrodzony MOBOT TRANSPORTER U1 służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jest niedrogi, łatwy w obsłudze i uniwersalny. Kompaktowe urządzenie o stopniu ochrony IP65 i udźwigu do 100 kg przygotowane jest do szybkiej, samodzielnej instalacji i adaptacji przez użytkownika. To odpowiedź na szeroką potrzebę automatyzacji transportu w obszarze przemysłu i logistyki magazynowej, a także w innych branżach.

Uniwersalna konstrukcja pozwala w prosty sposób zamocować niemal dowolne wyposażenie, a także je szybko wymienić. Dzięki temu możliwe jest wykorzystywanie robota do różnych zadań. Urządzenie może wspomóc procesy w hotelach i szpitalach poprzez automatyczne dostarczanie pościeli, posiłków lub automatyczną dezynfekcję. Usprawni pracę w biurach i archiwach, przewożąc ciężkie dokumenty i książki. Świetnie sprawdzi się na lotniskach - ułatwi transport bagażu pasażerów. Klient łatwo może doposażyć robota w czujniki do kontroli temperatury lub jakości powietrza, co pozwoli na realizację takich zadań, jak nadzór i kontrola obiektów.

Robot został stworzony tak, aby umożliwić swobodną adaptację do zupełnie nowych zadań przez inne firmy. Wyposażenie robota można konfigurować przez stronę internetową. Programowanie zostało uproszczone do formy prostego samouczka, niewymagającego od użytkownika wcześniejszego doświadczenia programistycznego. Dzięki temu niemal każda firma może skorzystać z innowacyjnej technologii, jaką są roboty mobilne.

Przyznana przez IWP nagroda to kolejne wyróżnienie dla firmy WObit. W 2019 roku tytuł Dobry Wzór oraz Produkt Roku otrzymał robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW.

Zapraszamy na wystawę pokonkursową
Wraz z rozstrzygnięciem konkursu w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie rozpoczęła się wystawa pokonkursowa prezentująca finalistów tegorocznej edycji. Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli i potrwa do 5 grudnia.

źródło: WObit

Zobacz również