Firmy STILL Polska i WObit tworzą partnerstwo dla automatyzacji magazynów

| Gospodarka Aktualności

STILL Polska nawiązuje współpracę z polską firmą WObit. Produkowane w Dęborzycach roboty mobilne będą wykorzystywane w projektach automatyzacji u klientów STILL. Współpraca ma na celu stworzenie kompleksowego portfolio rozwiązań AGV dla magazynów.

Firmy STILL Polska i WObit tworzą partnerstwo dla automatyzacji magazynów

W realizacji strategii wprowadzania kompleksowej obsługi klientów w modelu "wszystko od jednego dostawcy" niezbędna jest systematyczna rozbudowa portfolio. Grupa STILL od lat wzbogaca ofertę na drodze rozbudowy know-how i zakładów produkcyjnych, akwizycji spółek oraz partnerstwa z wiodącymi podmiotami z różnych branż. W Polsce, w kategorii autonomicznych, uniwersalnych, mobilnych robotów transportujących (tzw. żółwików), do najważniejszych graczy należy firma WObit z siedzibą w Dęborzycach k. Pniew. Innowacyjne pojazdy firmy WObit z nagradzanej serii MOBOT będą dostępne dla klientów STILL Polska za pośrednictwem doradców handlowych STILL.

- Najistotniejszymi barierami dla wdrożeń z obszaru automatyki magazynowej są obecnie: cena rozwiązań autonomicznych, możliwość ich skalowania i adaptacji do zmiennych warunków oraz kwestia współpracy maszyn i ludzi. Odpowiedzią STILL na te wyzwania jest modułowa koncepcja automatyzacji, w ramach której poziom technologicznego zaawansowania dostosowany jest do konkretnych potrzeb, przy dążeniu do maksymalnej prostoty obsługi. W robotach mobilnych WObit da się dostrzec przejawy podobnego myślenia o automatyzacji - mówi Szymon Smal, dyrektor działu Advanced Applications STILL Polska.

- W wielu zastosowaniach potrzeby klientów w zakresie automatyzacji zaspokajamy bazując na rozwiązaniach rodziny STILL iGo neo. Dostrzegliśmy jednak potencjał dalszej optymalizacji procesów transportu wewnętrznego z użyciem kompaktowych robotów samojezdnych naszego nowego partnera. By uprościć procedury prowadzące do wdrożeń korzystających zarówno z prowadzonych ręcznie i automatycznych wózków STILL, jak i robotów mobilnych WObit, zawiązaliśmy formalną współpracę. Z perspektywy klienta całość projektu będzie odtąd realizowana za pośrednictwem jednego dostawcy. Mam poczucie, że to rozwiązanie korzystne nie tylko z perspektywy WObit i STILL Polska, ale przede wszystkim naszych klientów - podsumowuje Szymon Smal.

źródło: More&More Marketing

Zobacz również