Wzrosną nakłady na automatyzację procesów stałych

| Gospodarka Aktualności

Zdaniem analityków Gartnera, w bieżącym roku blisko 2 mld dolarów biznes zainwestuje w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o niemal 20% więcej niż w roku 2020, a według ekspertów to dopiero początek.

Wzrosną nakłady na automatyzację procesów stałych

Automatyzacja procesów stałych jest technologicznym odwzorowaniem powtarzalnych czynności wykonywanych przez ludzi. Pozwala zaoszczędzić czas, zasoby i środki - jest w stanie poprawić efektywność operacyjną w każdym sektorze. Oprogramowanie do automatyzacji procesów sprawdzi się zarówno w sektorze publicznym, bankowym, czy HR, ale także usługach komunalnych, obsłudze klienta oraz w logistyce.

- Kluczowym czynnikiem napędzającym wdrażanie systemów do automatyzacji jest ich zdolność do poprawy jakości, przyspieszenia działań operacyjnych i podniesienia produktywności. W czasie, gdy przedsiębiorcy starają się sprostać wymaganiom redukcji kosztów, oprogramowanie pozwalające zautomatyzować procesy biznesowe jest najlepszym rozwiązaniem - mówi Fabrizio Biscott, wiceprezes ds. badań w Gartnerze.

Ośrodek badawczy Gartnera zapowiada, że w 2021 roku należy spodziewać się bardzo dużego zainteresowania oprogramowaniem do automatyzacji procesów stałych. Według szacunków wydatki na takie systemy wzrosną aż o 19,5%. Gartner prognozuje, że skumulowane wydatki w 2021 roku osiągną wartość 1,89 mld dolarów. Analitycy twierdzą, że tegoroczny wzrost nie będzie chwilowy, lecz jest początkiem dłuższego cyklu. Do 2024 roku tempo wzrostu w zakresie systemów do automatyzacji ma być dwucyfrowe.

źródło: Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych

Zobacz również