Wzrosną nakłady na automatyzację procesów stałych

Zdaniem analityków Gartnera, w bieżącym roku blisko 2 mld dolarów biznes zainwestuje w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o niemal 20% więcej niż w roku 2020, a według ekspertów to dopiero początek.

Posłuchaj
00:00

Automatyzacja procesów stałych jest technologicznym odwzorowaniem powtarzalnych czynności wykonywanych przez ludzi. Pozwala zaoszczędzić czas, zasoby i środki - jest w stanie poprawić efektywność operacyjną w każdym sektorze. Oprogramowanie do automatyzacji procesów sprawdzi się zarówno w sektorze publicznym, bankowym, czy HR, ale także usługach komunalnych, obsłudze klienta oraz w logistyce.

- Kluczowym czynnikiem napędzającym wdrażanie systemów do automatyzacji jest ich zdolność do poprawy jakości, przyspieszenia działań operacyjnych i podniesienia produktywności. W czasie, gdy przedsiębiorcy starają się sprostać wymaganiom redukcji kosztów, oprogramowanie pozwalające zautomatyzować procesy biznesowe jest najlepszym rozwiązaniem - mówi Fabrizio Biscott, wiceprezes ds. badań w Gartnerze.

Ośrodek badawczy Gartnera zapowiada, że w 2021 roku należy spodziewać się bardzo dużego zainteresowania oprogramowaniem do automatyzacji procesów stałych. Według szacunków wydatki na takie systemy wzrosną aż o 19,5%. Gartner prognozuje, że skumulowane wydatki w 2021 roku osiągną wartość 1,89 mld dolarów. Analitycy twierdzą, że tegoroczny wzrost nie będzie chwilowy, lecz jest początkiem dłuższego cyklu. Do 2024 roku tempo wzrostu w zakresie systemów do automatyzacji ma być dwucyfrowe.

Źródło: Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Schneider łączy siły z Wood, aby promować automatyzację uniwersalną
Stäubli automatyzuje procesy laboratoryjne
IBM pomoże w automatyzacji procesów biznesowych ABB
Europa słabo przygotowana do automatyzacji procesów biznesowych
Duży wzrost na rynku automatyzacji nawadniania
Automatyzacja w sektorze produkcyjnym na przykładzie wdrożenia Comarch IoT
Firmy STILL Polska i WObit tworzą partnerstwo dla automatyzacji magazynów
Jak automatyzacja zwiększa elastyczność produkcji w przemyśle motoryzacyjnym

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów