Stäubli automatyzuje procesy laboratoryjne

| Gospodarka Roboty

Firma Stäubli Robotics będzie oferowała swoje rozwiązania w dziedzinie robotyki skierowane na rynek badań biologicznych. Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła laboratoria do zwiększenia swojej efektywności. Stäubli rozwija technologie HTS (high-throughput screening) od początku XXI wieku i zaprezentował swoje najnowsze innowacje w zakresie automatyzacji laboratoriów na SLAS 2021, globalnej konferencji organizowanej przez Society for Laboratory Automation and Screening.

Stäubli automatyzuje procesy laboratoryjne

W związku z pandemią wzrosły wymagania dotyczące przepustowości, wydajności i produktywności, wraz z potrzebą zminimalizowania czasu spędzanego na powtarzalnych czynnościach, zapewnienia bezpieczeństwa i zachowania zgodności z surowymi wymogami higienicznymi. W odpowiedzi na to laboratoria coraz częściej wdrażają robotykę do zautomatyzowanej obsługi cieczy i systemów diagnostycznych.

Szwajcarska firma Stäubli, współpracując z wyspecjalizowanymi konstruktorami sprzętu, oferuje niestandardowe rozwiązania do automatyzacji laboratoriów, które można przygotować do zastosowań biotechnologicznych i farmaceutycznych pod względem precyzji, bezpieczeństwa, łatwości użytkowania i integracji. Obecnie badacze wykorzystują roboty Stäubli do testowania potencjalnych metod leczenia w projektach eksperymentalnych. W ciągu tygodnia 6-osiowe roboty RX160 przeprowadzają miliony testów - szybciej i dokładniej niż człowiek.

źródło: Robotics&Automation