Stäubli przedstawia nową generację multizłączy - CombiTac direqt

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Stäubli przedstawia nową generację złączy modułowych, CombiTac direqt, charakteryzującą się maksymalnie przyjaznym dla użytkownika sposobem montażu i konserwacji.

Stäubli przedstawia nową generację multizłączy - CombiTac direqt

Stäubli Electrical Connectors wprowadza na rynek pierwszą serię zupełnie nowej generacji złączy służących do realizacji połączeń silnoprądowych, sygnałowych i pneumatycznych. Produkty te są przeznaczone zarówno do połączeń manualnych, jak i w pełni automatycznych. Charakteryzują się lekką, nowoczesną konstrukcją, zapewniającą najwyższe standardy bezpieczeństwa. CombiTac direqt to niezawodne i maksymalnie przyjazne w konserwacji rozwiązania modułowe dla wielu sektorów przemysłowych i zastosowań.

Nowy element w rodzinie CombiTac

Seria CombiTac direqt stanowi nową generację w modułowym systemie złączy CombiTac, który został tym samym podzielony na dwie linie: CombiTac uniq i CombiTac direqt. Obie są dostosowane do różnych zastosowań w przemyśle ogólnym, automatyzacji, produkcji i testowaniu samochodów, medycynie i opiece zdrowotnej, kolejnictwie, transporcie i logistyce. Zapewniają klientom elastyczność w doborze odpowiedniego produktu, umożliwiając spełnienie dokładnych wymagań dotyczących wydajności i optymalizacji procesów.

Pomysł na stworzenie nowej serii zrodził się z bieżących potrzeb rynku złączy modułowych i trendów – w celu zmniejszenia kosztów montażu i konserwacji do absolutnego minimum.

Zastosowana funkcja "kliknij i połącz" umożliwia ręczne złożenie wszystkich części w mgnieniu oka i bez użycia dodatkowych narzędzi. Każda podstawka i ramka są kodowane, co wyklucza jakąkolwiek możliwość błędu montażu i zapobiega nieprawidłowej polaryzacji połączenia między złączami.

 
Nowy CombiTac direqt z przyjaznym dla użytkownika systemem montażu zatrzaskowego

Wszystkie typy konfiguracji – czy to do montażu panelowego, czy do zastosowań w obudowie – gwarantują stałe i niezawodne połączenie do 10 tys. cykli łączeniowych. Przez cały ten czas jakość styków pozostaje na najwyższym możliwym poziomie, oferując stale niską rezystancję styku i stabilną pracę, nawet w przypadku narażenia na wstrząsy i wibracje. Dostępne są styki średnio- i wysokoprądowe do 350 A, zapewniające stopień ochrony IP2X tak po stronie wtyku, jak i gniazda oraz złącza pneumatyczne (15 bar).

Podobnie jak CombiTac uniq, tak i CombiTac direqt można szybko i łatwo skonfigurować online za pomocą intuicyjnego i wielokrotnie nagradzanego oprogramowania konfiguracyjnego. Gotowy produkt jest dostarczany klientowi już jako zmontowane urządzenie.

"Jako dostawca rozwiązań zawsze byliśmy bardzo blisko naszych klientów na całym świecie i jesteśmy zdecydowani kontynuować ten kierunek – mówi Martin Yiapanas, Product Manager CombiTac. – Obecnie oferujemy klientom optymalne, modułowe rozwiązania złączy najwyższej jakości, dostosowane do ich potrzeb i dostarczane w całości, nawet z zainstalowanymi przewodami, jeśli jest to wymagane. Nowa linia produktów z rodziny CombiTac, czyli CombiTac direqt, będzie się dalej rozwijała wraz z CombiTac uniq. Planujemy wprowadzić m.in. nowe typy styków"

 

Cechy multizłącza CombiTac direqt:

 1. Funkcja "kliknij i połącz", montaż bez użycia dodatkowych narzędzi (zatrzaskowy system montażu
 2. Złącza sygnałowe oraz wysokoprądowe (do 350 A)
 3. Bezwyciekowe złącza pneumatyczne (do 15 bar)
 4. 10 tys. cykli łączeniowych
 5. Wersja panelowa oraz w obudowie
  klasa szczelności IP65/67 oraz IP68/69 dla wersji w obudowie (kolor biały, szary)
  wysoki poziom bezpieczeństwa
  odporność na wstrząsy i wibracje
  spełnione wymagania dla materiałów i elementów w zakresie właściwości ogniowych (kolejnictwo)

źródło: Stäubli

Zobacz również