Gerald Vogt mianowany nowym CEO grupy Stäubli

| Gospodarka Roboty

Wraz z rozpoczęciem nowego roku w grupie Stäubli stanowisko dyrektora generalnego obejmie Gerald Vogt, który wcześniej odpowiadał za ogólnoświatowy dział robotyki. Będzie on odpowiedzialny za wprowadzenie i wdrażanie nowej strategii biznesowej Stäubli do 2030 roku. Stanowisko CEO zostanie objęte po przejściu na emeryturę obecnego szefa - Rolfa Strebela - 1 stycznia 2021 roku.

Gerald Vogt mianowany nowym CEO grupy Stäubli

Odpowiedzialność za dział robotyki przejmie Christophe Coulongeat - francuski menadżer, który od 2018 roku pełni funkcję zastępcy kierownika światowej jednostki. Christophe Coulongeat wcześniej zdobył bogate doświadczenie w branży opakowań i automatyki we Francji, Austrii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Szwajcarii.

Dzięki tym działaniom firma Stäubli konsekwentnie realizuje plany swojego rozwoju i zwiększenia udziału w światowym rynku, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Azji.

Gerald Vogt dołączył do Stäubli prawie 20 lat temu. Początkowo przeniósł się na kilka lat z zakładu rozwoju i produkcji w Faverges we Francji do Stanów Zjednoczonych. Jako kierownik oddziału znacznie rozszerzył działalność firmy Stäubli Robotics North America. Następnie wrócił do Faverges jako dyrektor ds. rozwoju, po czym objął stanowisko szefa w niemieckiej jednostce Stäubli Robotics w Bayreuth.

źródło: Robotics&Automation

Zobacz również