Universal Robots dostarczył już 50 tysięcy cobotów

| Gospodarka Roboty

Producent robotów współpracujących Universal Robots świętuje sprzedażowy sukces, dostarczając 50-tysięczną jednostkę niemieckiej firmie VEMA. Roboty te, zwane cobotami, pozostają najszybciej rozwijającym się segmentem automatyki przemysłowej. Według prognoz, w latach 2020–2025 będzie on wzrastać w tempie 30,37% rocznie.

Universal Robots dostarczył już 50 tysięcy cobotów

Firma Universal Robots jako pionier na rynku cobotów, sprzedając 50 tys. maszyn umocniła swoją pozycję lidera. Ostatni sprzedany robot ma zapewnić niemieckiemu przedsiębiorstwu wyższą produktywność i podwyższony poziom bezpieczeństwa pracowników.

Najnowszy cobot został dostarczony w specjalnych okolicznościach, gdy Jürgen von Hollen - prezes Universal Robots, osobiście przekazał go przedsiębiorstwu VEMA technische Kunststoffteile i VEMA Werkzeug und Formenbau GmbH z siedzibą w Krauchenwies-Göggingen w Niemczech.

Dostarczony robot współpracujący dołączy do zespołu trzech innych cobotów opracowanych przez Universal Robots, które zostały już wdrożone do zadań w zakresie pobierania i umieszczania obiektów.

- Przez ostatnie 15 lat pracowaliśmy bardzo ciężko, aby rozwinąć całkowicie nowy segment rynku, którego misją jest umożliwienie szczególnie małym i średnim firmom automatyzację procesów, którą uważano za zbyt kosztowną lub skomplikowaną. Jako pionierzy na tym rynku, włożyliśmy wiele pracy w tworzenie świadomości, wpływanie na standardy i zmianę postrzegania naszych maszyn przez klientów pod wpływem ich doświadczenia z tradycyjnymi robotami - powiedział Von Hollen, prezes Universal Robots. 

źródło: Robotics&Automation

Zobacz również