Universal Robots notuje dobre wyniki i przewiduje wzrost

| Gospodarka Roboty

Firma Universal Robots, która właśnie opublikowała wyniki za III kwartał 2021 roku, zanotowała rekordowy przychód kwartalny w wysokości 78 mln dolarów, co stanowi wzrost o 46% w stosunku do III kwartału roku ubiegłego i o 31% w stosunku do przychodu za III kwartał roku 2019, czyli przed pandemią. Kim Povlsen, prezes Universal Robots zarządzający spółką od marca, uważa wyniki obecnego kwartału za silny sygnał zbliżającego się wzrostu.

Universal Robots notuje dobre wyniki i przewiduje wzrost

Od zbudowania pierwszego na świecie komercyjnego robota współpracującego w 2008 roku, duńska firma sprzedała ponad 50 tys. cobotów znajdujących zastosowania w wielu branżach, w szczególności w przemyśle.

- Niezależnie od już osiąganych sukcesów, zmieniający reguły gry potencjał automatyzacji współpracującej oznacza, że Universal Robots jest na ścieżce szybkiego rozwoju. Dalej rozszerzamy naszą już rozbudowaną sieć dystrybutorów i certyfikowanych integratorów systemów. Rekrutujemy nowych pracowników w ponad 22 lokalizacjach. Aktualnie mamy przeszło 70 wakatów, więc to są naprawdę ciekawe czasy dla firmy - mówił Kim Povlsen.

Universal Robots opracował model platformy dla swojej technologii. Współpracując z ponad 300 niezależnymi firmami przyspieszył rozwój oferty elementów wyposażenia dodatkowego i ich zastosowań przemysłowych, w tym w sektorach poprzednio niezautomatyzowanych, takich jak spawanie i szlifowanie. Dzięki przekonaniu co do utrzymywania się popytu na rozwiązania UR, firma przygotowuje się do dalszego rozwoju.

źródło: Universal Robots