Robot mobilny AGV FlatRunner MW firmy WObit finalistą konkursu Dobry Wzór 2019

| Gospodarka Roboty

Robot mobilny firmy WObit został finalistą konkursu Dobry Wzór 2019 w sferze Praca. Dobry wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty i usługi, dostępne na polskim rynku. Konkurs jest organizowany od 1993 roku. Konkursowe produkty i usługi wskazywane są przez badaczy i ekspertów instytutu na podstawie stałego monitoringu rynku.

Robot mobilny AGV FlatRunner MW firmy WObit finalistą konkursu Dobry Wzór 2019

W bieżącym roku do konkursu zgłoszono 187 produktów i usług w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Zostały one ocenione według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę - innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania.

Robot mobilny MOBOT AGV FlatRunner MW zostanie zaprezentowany na wystawie "Dobry Wzór 2019", ocenionej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Ekspozycja odbędzie się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w dniach 25 października - 1 grudnia 2019 roku.

Wyróżnione urządzenie służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczne przewożenie ładunków pomiędzy wyznaczonymi punktami. Idealnie sprawdza się w przypadku ciężkich palet, dużych paczek czy niewymiarowych detali o masie do 1800 kg. Model ten wyposażony jest w specjalne koła Mecanum umożliwiające ruch w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360 stopni. FlatRunner MW należy do rodziny robotów mobilnych MOBOT AGV stworzonych przez firmę WObit, na którą obecnie składa się siedem modeli o udźwigu od 100 do 1800 kg.

źródło: WObit