Mobile Industrial Robots rozszerza obszar działalności

| Gospodarka Artykuły

Duński producent autonomicznych robotów mobilnych Mobile Industrial Robots (MiR) planuje rozwój działalności na rynku polskim. Firma oferuje platformy autonomiczne (samojezdne) MiR100 oraz MiR200, które mogą przewozić lub ciągnąć ładunki - np. w zastosowaniach produkcyjnych czy logistycznych. Przykładowo MiR200 może unieść ciężar o masie 200 kg, pociągnąć ładunek ważący 500 kg, do tego ma możliwość pracy w warunkach higienicznych.

Mobile Industrial Robots rozszerza obszar działalności

Obecnie firma zatrudnia 60 osób, ale jeszcze w 2018 roku planowane jest zwiększenie liczby pracowników o kolejne 50 osób. Producent rozbudowuje także swoją siedzibę w Odense oraz rozwija współpracę z partnerami. W kraju dystrybutorem jego produktów jest Encon-Koester, dodatkowo w kolejnych miesiącach planowane jest nawiązanie kontaktów z nowymi partnerami, w szczególności integratorami systemów.

MiR to obecnie najszybciej rozwijający się duński producent robotów. Jego obroty w 2017 roku wyniosły 10 mln euro, zaś plan na rok bieżący to 27 mln euro - przy dalszej globalnej ekspansji i wzroście zatrudnienia.

Zobacz również